Найкращим сценарієм для України на найближчу перспективу є "контрольоване загострення" між Заходом і РФ - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Найкращим сценарієм для України на найближчу перспективу є "контрольоване загострення" між Заходом і РФ - експерт Богдан Яременко
Але, за словами Богдана Яременка, вірогідність розвитку подій за цим сценарієм - не найвища.

Найкращим, з погляду інтересів України, варіантом розвитку відносин між Заходом і РФ на найближчу перспективу могло би бути "контрольоване загострення" - збереження поміркованого рівня протистояння, без переходу до відкритих збройних форм.

Про це заявив ZN.UA Богдан Яременко, голова Фонду "Майдан закордонних справ".

Але, за його словами, по-перше, вірогідність розвитку подій за цим сценарієм - не найвища.

"Окрім цього, зазначений сценарій передбачатиме замороження конфліктів в Україні на невизначену перспективу. Хоча, слід визнати, позитивних сценаріїв для України наразі просто не існує", - вважає Яременко.

"Подальше загострення відносин і зростання напруженості між РФ і США, НАТО і ЄС видається вірогіднішим сценарієм. Схоже, РФ стратегічно вирішила, що "війни ніколи більше не відбуватимуться на російській території", і розпочала масштабну гібридну агресію проти Заходу. Можливо, Росія не планувала цього на нинішньому етапі, а просто виявилась втягнутою у відповідні процеси через помилковий прогноз реакції Заходу на окупацію Криму та війну на Сході України", - наголошує експерт.

"Наразі не зрозуміло, чи є в росіян тверезий розрахунок наявних ресурсів для такої війни, чи є план виходу з неї. Водночас, попри значні структурні проблеми у власній економіці, Росія активізує невійськові компоненти гібридної агресії (інформаційні та ідеологічні диверсії, кібернетична війна) з дрібними військовими провокаціями (які, цілком можливо, керуються одним - приховати драматичну різницю у звичайних озброєннях між РФ та Заходом). Мета такої політики - створення для Заходу великої кількості комплексних внутрішніх і зовнішніх проблем, які послаблять його до такої міри, що він або втратить здатність чинити опір РФ, або буде змушений піти на домовленості з Росією (на сьогодні низка російських представників держави та неурядового сектору закликає до укладення "нового Гельсінського договору", хоча зрозуміло, що під цим - погано замасковане бажання отримати "нову Ялту")", - вважає Яременко.

Читайте більше думок експертів у галузі геополітики і безпеки в матеріалі "Чого чекати Україні від протистояння Росії і Заходу" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі