НАБУ перевіряє зловживання прокуратури при знятті арешту із "ДНРівського" вугілля компанії "Сім'ї" Януковича

Поділитися
НАБУ перевіряє зловживання прокуратури при знятті арешту із "ДНРівського" вугілля компанії "Сім'ї" Януковича Слідчі НАБУ розслідують справу вугілля компанії "Сім'ї" Януковича © Укрінформ
Посадовці Військової прокуратури в суді не заперечували щодо зняття арешту з вугілля, з окупованої території Донеччини, на 70 мільйонів гривень в інтересах енергокомпанії старшого сина Віктора Януковича.

Національне антикорупційне бюро розслідує кримінальне провадження про зловживання посадовцями Військової прокуратури службовим становищем в інтересах ПАТ "Донбасенерго" при знятті арешту з 18 тисяч тон вугілля, повідомляють "Наші гроші".

Слідчі бюро звернулись з клопотанням в рамках розслідування кримінального провадження №52016000000000151 від 19.05.2016 року до Солом'янського районного суду Києва.

В отриманій НАБУ заяві стверджується, що в 2015 році посадовці СО "Слов'янська ТЕС" ПАТ "Донбасенерго" закупили у ТОВ "Енергоінвест Трейдинг" 214 вагонів вугілля майже на 70 мільйонів гривень. При цьому, вартість палива була завищена втричі. Саме ж вугілля "Енергоінвест Трейдинг" купив у ПАТ ОП "Шахта "Жданівська", що знаходиться на окупованій території Донецької області.

В липні на станції "Красний лиман" Донецької залізниці податківці зупинили та оглянули 260 вагонів з вугіллям марки "Т" загальною вагою 18 138 тон, які рухалися зі станції "Нижньокринка", що знаходиться на окупованій території. Тоді ж слідче управління фінансових розслідувань ДПІ у Краматорську відкрило кримінальне провадження № 32015050390000047 за статтею "Фінансування тероризму".

Суд за клопотанням слідчого арештував 260 вагонів з вугіллям через чотири дні, а клопотання "Енергоінвест Холдингу" про скасування арешту було відхилено. За продовження арешту тоді виступала і прокуратура.

Ця справа розглядалася в Краматорському суді, до якого через місяць звернулося "Донбасенерго". Там фірма також отримала відмову в скасуванні арешту вугілля.

В цей час справа була передана для розслідування до Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України. І вже 21 серпня "Донбасенерго" в Печерському районному суді Києва змогло зняти арешт з палива. При цьому, прокурор Тарасюк проти задоволення клопотання не заперечував, мотивуючи це тим, що вже відпали підстави для застосування такого виду забезпечення кримінального провадження.

Нещодавно НАБУ отримало судовий дозвіл на тимчасовий доступ до документів "Донбасенерго" щодо закупівлі вугілля та експлуатації вагонів.

З лютого по червень 2015 року Слов'янська ТЕС "Донбасенерго" придбала 260 вагонів вугілля на 70 мільйонів гривень у ОП "Шахта Жданівська", директор якої Руслан Дубовський в 2015-2016 роках був в.о. міністра вугілля та енергетики "ДНР". Саме цю справу вже розслідує Військова прокуратура.

"Донбасенерго" Ігоря Гуменюка закуповувало вугілля втричі дорожче від його ринкової вартості у посередника – ТОВ "Енергоінвест Трейдінг". Бенефіціаром цієї фірми є все той же Гуменюк. А, за даними слідства, до фірми причетний ще й Едуард Бондаренко – директор "Донбасенерго". Свого часу він працював директором ТОВ "Угольтранс" Віталія Белякова. Останній у минулому займав пост президента "Донбаського розрахунково-фінансового центру" Олександра Януковича. Останнього ЗМІ називають реальним власником "Донбасенерго", яке безуспішно минулого року намагалося повернути у держвласність ГПУ.

Єдиний реєстр судових рішень не містить інформації про направлення Військовою прокуратурою цієї справи до суду, останній раз слідчі в рамках цього розслідування зверталися до суду на початку лютого.

Читайте також: Ізраїль звільнить 26 палестинських бойовиків заради відновлення переговорів з автономією

Як відомо, потужності "Донбасенерго" знаходяться на окупованій проросійськими терористами території і не отримує грошей від України за вироблену електроенергію. Ще в березні 2013 року бойовики "ДНР" заявили про "ліквідацію "Донбасенерго" і "націоналізацію" Старобешівської ТЕС".

До складу "Донбасенерго" входять дві теплові електростанції: Старобешівська ТЕС працює на непідконтрольній території Донецької області; Слов'янська ТЕС протягом останніх двох років періодично зупинялася через відсутність палива на складах. "Донбасенерго" повністю залежить від поставок вугілля з зони АТО або з Росії. Обидві ТЕС працюють на антрацитових марок вугілля, які добуваються тільки на непідконтрольної території.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі