Топ Новини

На тлі зниження військової потужності України сусідні країни активно озброюються

13 лютого 2013 в 08:55

Аналітики склали огляд військових загроз для України: є ризик прикордонного конфлікту.

milicia_miliciya_armiya_army_armia_a_650-430_znua.JPG
Експерти відзначили погіршення геополітичної ситуації навколо України
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Центр досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) представив аналітичний огляд військових загроз для України. Його автори прийшли до висновку, що загрози залучення нашої країни у масштабний військовий конфлікт не існує, проте є ризик прикордонного конфлікту.

Дослідження ЦДАКР є збірником статей про реформування армій України та її найближчих сусідів - Росії, Білорусі, Польщі, Румунії, Угорщини, Чехії і Словаччини, пише "Коммерсант-Украина".

Невтішним є порівняння військових бюджетів України та її найближчих сусідів. Так, фінансування Міністерства оборони в 2013 році складе 15,3 млрд грн (менше 2 млрд доларів).

У дослідженні ЦДАКР вказується, що військовий бюджет, наприклад, Польщі становить 8,6 млрд доларів, а Румунії - 3,4 млрд, хоча чисельність збройних сил Румунії вдвічі менша за чисельність збройних сил України.

- Україна ризикує опинитися глибоко відсталою у військовому стосунку

Експерти Центру впевнені у відсутності загрози залучення нашої країни у масштабні військові конфлікти.

"При цьому ми констатуємо істотне погіршення геополітичної ситуації навколо України. Це виражається в інформаційних кампаніях проти нашої країни, наявності територіальних претензій - поки ще на неофіційному рівні. Всі держави нашого регіону озброюються - витрати зросли в цілому на 25-30%. Все це відбувається на тлі падіння міжнародного авторитету України і зниження її військової сили", - пояснив директор ЦДАКР Валентин Бадрак.

За його думку, в такій ситуації існує ризик виникнення прикордонного конфлікту, який може стати наслідком "дестабілізації ситуації в окремих регіонах України". Одним з можливих факторів Бадрак назвав перебування Чорноморського флоту Російської федерації у Криму.

До речі, саме Росія переозброюється найбільш активно. У дослідженні зазначається, що до осені 2012 року ВПС Росії отримали, зокрема, 22 нових винищувача Су-27СМ, Су-30М2, Су-35 і Су-30СМ. Крім того, були отримані 15 фронтових бомбардувальників Су-34, понад 55 бойових вертольотів та 22 легких вертольоти. Всього в російській армії налічується понад 1400 літаків тільки стратегічної, фронтової і винищувальної авіації.

Слід зазначити, що, згідно з "Білою книгою-2011", повітряні сили України налічують 208 бойових літаків, а сухопутні війська - 72 бойові вертольоти.

Читайте також:

Україна витрачає на армію в п'ять разів менше за Польщу

Лише п'ята частина бойових літаків в українській армії здатна піднятися в повітря

Міноборони анонсувало останній призов в українську армію

Російська армія заявила про готовність до великих воєн

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • dsre 1 июля, 13:07 Формирование армии чисто по контрактному принципу ошибка и это уже давно доказано историей/война 1812г./,когда боясь потерять остатки армии Кутузов постоянно отступал,а французов победили крестьяне с рогатинами и партизаны.Армия,по моему,должна быть смешанного типа,в стране должен быть резерв людей умеющих воевать и прошедших военную подготовку/хотя бы годовую/ по призыву и их должно быть не 120 тыс,а более миллиона,как в Германии. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Юрий 23 апреля, 18:34 На Украину нападать ? Зачем ? Скоро сама будет просить , что бы кто то её забрал. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...