МЗС України засудило випробування балістичної ракети в КНДР

Поділитися
МЗС України засудило випробування балістичної ракети в КНДР Україна приєдналась до країн світу, стурбованих через запуск балістичної ракети Північною Кореєю, та засудила його
Дипломати закликали корейських колег припинити провокації та відновити діалог із МАГАТЕ.

Міністерство закордонних справ України засудило запуск балістичної ракети КНДР, повідомляє прес-служба уряду.

"Згаданий крок Пхеньяна становить пряме порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, у тому числі резолюції 2321, прийнятої у листопаді 2016 року", - зазначається у повідомленні прес-служби.

У МЗС вважають, що провокаційні дії Пхеньяна можуть призвести не лише до подальшої ескалації напруги на Корейському півострові, але й до подальшого погіршення безпекової ситуації в цілому світі.

Дипломати також підкреслили неухильне виконання Україною принципів ядерного нерозповсюдження и добровільну відмову від накопичення ядерного потенціалу. Вони наголосили на тому, що Україною використовуватимуться всі можливі важелі впливу в якості непостійного члена Ради Безпеки ООН для повернення КНДР до міжнародного правового поля.

"Ми закликаємо керівництво КНДР припинити провокації, пов'язані із запуском балістичних ракет і випробуваннями ядерних пристроїв, та невідкладно відновити діалог з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ)", - резюмується у заклику МЗС України.

Читайте також: Китай засудив випробування балістичної ракети в КНДР

Раніше повідомлялося, що КНДР заявила про успішне випробування балістичної ракети в Японському морі. У Пхеньяні стверджують, що таким чином була успішно протестована можливість оснащення снаряда ядерною боєголовкою і здатність його ухилення від перехоплення.

Нагадаємо, Північна Корея ввечері 11 лютого близько 22:55 за місцевим часом запустила балістичну ракету. За оцінками фахівців, це була ракета середньої дальності, вона не загрожувала Північній Америці і не зачепила територіальні води Японії.

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе засудив запуск ракети і назвав його "абсолютно неприйнятним", а президент США Дональд Трамп повідомив, що підтримує в цьому питанні Японію "на 100 відсотків".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі