Топ Новини

МВС ініціює збільшення штрафів для водіїв

22 квітня 2013 в 14:21

Реалізація цього закону дозволить підвищити безпеку дорожнього руху, запевняє глава МВС.

gai_gaishnik__avto.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA
Міністерство внутрішніх справ України пропонує суттєво підвищити штрафи за порушення Правил дорожнього руху, а також розширити перелік порушень ПДР.

Про це сказано у розробленому МВС законопроекті "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення відповідальності за окремі види порушень у сфері безпеки дорожнього руху", пише Ліга.net.

Відомство пропонує всім зацікавленим особам до 1 червня взяти участь в обговоренні цієї ініціативи і повідомляти про свої зауваження і пропозиції до Департаменту ДАІ. Метою прийняття змін у МВС називають посилення адміністративної відповідальності і збільшення розмірів штрафів.

"Реалізація цього закону дозволить підвищити безпеку дорожнього руху за рахунок поліпшення технічного стану транспортних засобів, зменшити кількість ДТП і постраждалих від них, збільшити обсяг надходжень від штрафів за порушення Правил дорожнього руху, а також дозволить виключити випадки розміщення на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду і паркуванню", - розповів глава МВС Віталій Захарченко.

Штрафи за тонування і непристебнутий пасок

Так, за керування водієм транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими його експлуатація забороняється (гальмівна система, кермове управління тощо), переобладнання авто з порушенням норм, у тому числі за тонування скла з порушенням стандартів пропонується штрафувати на суму від 510 до 680 грн. Зараз ця сума складає - від 340 до 510 грн. Варто відзначити, що в чинній редакції законодавства пункт про тонування скла не згадується.

За порушення правил використання пасків безпеки або шоломів у МВС пропонують штрафувати на суму від 170 до 340 грн. Зараз - від 51 до 85 грн.

Неправильне світло і розмови по телефону

За порушення правил проїзду перехресть, зупинок громадського транспорту, проїзд на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, використання зовнішніх освітлювальних приладів, встановлених з порушенням стандартів, а також освітлювальних приладів, які не відповідають конструкції транспортного засобу, розмови по мобільному телефону без використання пристроїв, що дозволяють говорити без допомоги рук, пропонується штрафувати на суму від 510 до 595 грн. Зараз - від 425 до 510 грн. У нинішній редакції закону про встановлення нестандартних освітлювальних приладів не згадується.

Фішки на дорогах

За пошкодження автомобільних доріг, вулиць, дорожніх споруд, створення перешкод для руху, у тому числі встановлення на проїжджій частині предметів, що перешкоджають проїзду транспортних засобів або їхній зупинці (крім випадків ДТП, ремонтних робіт, а також обмеження в'їзду в пішохідну зону) пропонується штрафувати на суму від 340 до 510 грн. або відправляти на громадські роботи на термін від тридцяти до сорока годин. В даний момент за встановлення фішок на дорогах штрафи не передбачені.

Відмова працівникові міліції

За невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються дотримання безпеки дорожнього руху пропонують штрафувати на суму від 680 до 1020 грн. Для посадових осіб цей штраф може скласти від 1190 до 1700 грн. Зараз - від 255 до 340 грн.

Раніше також повідомлялося, що Кабінет міністрів пропонує змінити правила паркування і ввести штрафи за їхнє невиконання. Якщо документ ухвалять, то власник авто, навіть заїхавши на парковку на 10 хвилин, повинен буде сплатити часовий тариф. У разі порушення правил і розміщення автомобіля без оплати штраф складе 8-12 неоподатковуваних мінімумів громадян (136-204 грн.) і перевищує максимальну вартість паркування в 10-20 разів.

Штрафувати порушників будуть або працівники комунального підприємства, або спеціально створені адміністративні комісії, або співробітники ДАІ.

Читайте також:

Водіям дадуть місяць звикнути до нових правил і штрафувати не будуть

Кабмін встановив нові терміни дії водійських прав

В Азарова придумали, як заробити мільйони на неправильній парковці

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...