МОЗ планує впровадити страхову медицину за три роки – заступник міністра

Поділитися
МОЗ планує впровадити страхову медицину за три роки – заступник міністра Сімейного лікаря можна буде вибрати без прив'язки до прописку
Введення нових податків або страхових внесків поки не передбачається.

В Україні з 2017 року стартує перехід системи охорони здоров'я на страхову основу. В цілому на реформу потрібно 3 роки, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк, повідомляє прес-служба МОЗ.

Почнеться реформа з повного впровадження інституту сімейної медицини. Очікується, що люди самі зможуть обирати собі сімейного лікаря, без якої-небудь прив'язки до місця проживання та реєстрації. Сімейні лікарі будуть надавати послуги, закріплені у відповідному договорі з пацієнтом. В договорі будуть чітко визначені послуги, які лікар надає за рахунок держави. Сімейні лікарі також будуть видавати довідки в дитячий садок, школу, басейн.

"Ключова функція сімейного лікаря - підтримувати здоров'я своїх пацієнтів. Будь-яка інша робота буде мінімізована. У разі, якщо сімейний лікар вирішить розпочати приватну практику, оплата буде надходити на його рахунок прямо, минаючи посередників. Це дозволить створити просту, прозору і зрозумілу для всіх систему", - додав Ковтонюк.

При цьому він зазначив, що з введенням нової системи первинної ланки медичного обслуговування ніякі додаткові податки або страхові внески поки не передбачаються. Що стосується нововведень для самих медиків, то Моз обіцяє скасувати "паперову" звітність для лікарів первинної ланки, що дозволить приділяти більше часу безпосередньої роботи сімейного лікаря.

Крім того, до 2017 року планується розпочати реформу і у більш спеціалізованому, госпітальному ланці охорони здоров'я.

Читайте також: МОЗ почав готуватися до спрощення реєстрації ліків з ЄС і США

Як писало DT.UA існування обов'язкового медичного страхування давно передбачено на рівні законодавства, але до цих пір не зроблені якісь кроки для його практичного впровадження. Відсутність диверсифікації публічних джерел фінансування є головною причиною хронічного недофінансування сфери охорони здоров'я. У багатьох країнах Європи за допомогою програм обов'язкового медичного страхування фінансується більше половини всіх витрат на охорону здоров'я: у Німеччині, Франції, Нідерландах, Чехії, Хорватії - близько трьох четвертих, в Бельгії, Естонії, Румунії - близько двох третіх, в Литві, Угорщині, Польщі - 55-60%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі