Міжнародна антикорупційна місія в Україні буде працювати з ФБР і NCI - Яценюк

Поділитися
Міжнародна антикорупційна місія в Україні буде працювати з ФБР і NCI - Яценюк Яценюк хоче створити українську "ФБР" для боротьби з корупцією © Урядовий портал
Прем'єр-міністр зобов'язав підготувати проект угоди про створення наглядової інстанції до кінця тижня.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив правоохоронним та контролюючим органам України до кінця поточного тижня підготувати проект угоди про створення Міжнародної антикорупційної місії в Україні на постійній основі.

"Щоб ми в найкоротші терміни - я прошу до кінця поточного тижня - щоб у нас був проект міжвідомчої угоди про створення Міжнародної антикорупційної місії в Україні на постійній основі", - заявив Яценюк на засіданні уряду в середу, 18 листопада 2015 року, в Києві.

Глава уряду доручив міністру юстиції України спільно з Генеральною прокуратурою України, СБУ, МВС, Державною фіскальною службою, Державною фінансовою інспекцією та іншими контролюючими та правоохоронними органами негайно провести засідання для підготовки такої угоди до підписання з західними партнерами. "Насамперед, йдеться про міжгалузеву угоду з Федеральним бюро розслідувань, Національним агентством про боротьбу зі злочинами Великобританії (The National Crime Agency - NCI - ред.) та іншими правоохоронними органами західних країн", - сказав Яценюк.

Прем'єр пояснив, що угода буде передбачати допомогу українським правоохоронним органам у боротьбі з корупцією всередині країни і можливість відкриття кримінальних проваджень за межами України, якщо кримінальні злочини, скоєні в Україні, тягнуть за собою перерахування коштів або придбання активів за межами України.

"На мій погляд, це має бути створений постійно діючий антикорупційний орган, який складається з провідних фахівців західних правоохоронних органів", - зазначив Яценюк.

Найближчим часом в Україні почне свою роботу Державне бюро розслідувань (ДБР). Відповідний закон Верховна Рада ухвалила 12 листопада.

Читайте також: На форумі в Берліні оголосили про кінець банківської таємниці

На ДБР покладаються обов'язки з розслідування злочинів, раніше підслідних прокуратурі, а саме - злочинів, скоєних вищими посадовими особами, державними службовцями, суддями та працівниками правоохоронних органів, крім випадків, коли ці злочини віднесені до підслідності детективів Національного антикорупційного бюро, і військових злочинів.

Також у грудні з'явиться Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП), що в свою чергу забезпечить повноцінний старт НАБУ. Компроміс між різним баченням принципів формування цих структур, через що мала місце тривала дискусія української сторони з апаратом ЄС, був досягнутий в ході недавніх перемовин на рівні президента Петра Порошенка та голови Єврокомісії Жана-Клода Юнкера .

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі