Топ Новини

Митрополит Володимир звинуватив греко-католиків у підтримці розкольників

4 лютого 2013 в 10:58

Даючи оцінку відносинам православних з греко-католиками в Україні, митрополит Володимир заявив, що вони "в цілому є не такими напруженими".

Митрополит Владимир
Митрополит Володимир

Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) звинуватив Українську греко-католицьку церкву у підриві міжхристиянського діалогу у країні у зв'язку з визнанням таїнств хрещення, що здійснюються у самопроголошеному Київському патріархаті (Українська православна церква Київського патріархату УПЦ(КП)).

"Таким чином, УГКЦ стала єдиною конфесією, що надала фактичну підтримку українським розкольникам. Тим самим УГКЦ порушила принципи, які вироблені в ході як православно-католицького, так і міжхристиянського діалогу в цілому", - заявив митрополит Володимир у своїй доповіді на Архієрейському соборі, що проходить у Москві.

Як нагадав предстоятель Української православної церкви, в рамках цього діалогу сторони зобов'язуються не вступати в офіційні контакти з тими церковними групами, які не мають канонічного визнання.

"Тому, наприклад, Православна церква не підтримує контакти з розкольницькими групами всередині Католицької церкви, сподіваючись на те, що офіційні представники католицької сторони відмовляться від контактів з групами, які не мають спілкування зі світовим православ'ям", - заявив владика, слова якого наводить сайт Московського патріархату.

Він нагадав, що у 2012 році "Українська православна церква Київського патріархату" направила звернення до предстоятелів помісних Православних церков, а також римсько-католицької церкви, Церкви Англії та УГКЦ з проханням про визнання дійсності таїнств хрещення, що здійснюються в УПЦ (КП). На це звернення відреагували лише українські греко-католики.

Даючи оцінку відносинам православних з греко-католиками в Україні, митрополит Володимир заявив, що вони "в цілому є не такими напруженими".

"Виникають лише окремі непорозуміння, головною причиною яких, на наш погляд, є спроби греко-католицької церкви створювати та розвивати свої структури в регіонах з переважаючим православним населенням. Дякувати Богу, сьогодні нам вдалося не допустити порушень громадського порядку та конфронтації на релігійному ґрунті. Однак небезпека виникнення такого протистояння зберігається", - підкреслив він.

Як зазначив першоієрарх, в Українській православній церкві наполягають на тому, що греко-католики повинні дотримуватися принципу, сформульованого Баламандською угодою 1993 року, яка засуджує прозелітизм у взаєминах між православними і католиками.

Читайте також:

Гузар закликав правильно обирати: потім буде пізно виходити на вулиці

Греко-католицька церква заборонила священикам передвиборчу агітацію

УГКЦ закликала парафіян не продавати голоси на виборах

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...