Мінсоцполітики готує нові заходи щодо боротьби з безробіттям

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
У Міністерстві соціальної політики почали підготовку нових ініціатив щодо активізації ринку праці. Експерти ініціативи Мінсоцполітики називають стимулюючими лише державні витрати, а не зайнятість.

Міністерство соціальної політики готує заходи з активізації зайнятості населення. Держава пропонує дотувати створення першого робочого місця у розмірі річного прожиткового мінімуму працівника; надавати жінкам, які перебувають у декреті, ваучер на підвищення кваліфікації, а безробітним - компенсацію ставок за кредитами на створення бізнесу.

У Міністерстві соціальної політики почали підготовку нових ініціатив щодо активізації ринку праці. Жінки, які перебувають у відпустці з догляду за дитиною, зможуть отримати ваучер для підвищення кваліфікації або отримання нової професії. Зараз такий механізм працює лише для громадян, старших за 45 років, які мають трудовий стаж понад 15 років. Вартість ваучера обмежується 10 прожитковими мінімумами (11,47 тисячі гривень).

За даними Держслужби зайнятості, на 1 жовтня цією можливістю скористалися понад 15 тисяч осіб, з яких 8 тисяч були безробітними. Приблизний обсяг фінансування цієї заходи з Фонду страхування на випадок безробіття склав понад 170 мільйонів гривень.

Скільки планується витратити на ваучери для матерів, у Мінсоцполітики не сказали, пославшись на те, що ініціативи ще узгоджуються в уряді. Враховуючи, що за сім місяців на обліку служби зайнятості перебували понад 70 тисяч безробітних жінок з дітьми віком до шести років, їм може знадобитися 150 мільйонів гривень. В ініціативі не прописано, чи є обмеження на отримання ваучера - чи повинна жінка бути на обліку, або ж ваучером можуть скористатися всі мами у декреті. За підсумками 2012 року, наприклад, у декреті було 1,5 мільйона жінок. Окрім того, у декреті можуть бути не тільки жінки, але й чоловіки.

До того ж, немає гарантії, що після проходження навчання жінка буде працювати за отриманою спеціальністю. Держава не зобов'язує когось працювати. У випадку з навчанням безробітного ніхто не перевірить, чи працює він після навчання.

Одночасно Мінсоцполітики розширить перелік пільг для роботодавців. Якщо бізнес працевлаштує жінку, яка вийшла з декрету, то за рік її роботи він отримає компенсацію частини виплаченої зарплатні у розмірі 12 прожиткових мінімумів (13,76 тисячі гривень). Якщо компанія створить умови для дистанційної роботи матері, роботодавець буде отримувати з держбюджету компенсацію у розмірі мінімального єдиного внеску (до 1 грудня - 398 гривень) до моменту досягнення дитиною трьох років. Право матері на отримання допомоги з догляду за дитиною буде збережено. У прес-службі Мінсоцполітики відзначають, що дистанційні умови дозволять знизити витрати на створення робочого місця. Такі умови праці цікаві людям з обмеженими фізичними можливостями, а також тим, хто доглядає за хворими, інвалідами.

Другий блок ініціатив передбачає збільшення кількості пільг для підприємств, які працевлаштовують молодь на перше робоче місце та інвалідів. Якщо зараз роботодавці мають право на компенсацію частини мінімального єдиного внеску, то уряд пропонує додаткову дотацію у розмірі 12 прожиткових мінімумів. Щороку на обліку у службі зайнятості перебуває до 40 тисяч інвалідів і до 100 тисяч випускників університетів, технікумів і шкіл. За січень-жовтень на нові робочі місця з компенсацією частини мінімального єдиного внеску було працевлаштовано 4,6 тисячі осіб. На думку експертів, для першого робочого місця можна не розширювати пільги, тим більше, що молоді надано можливість стажування. До того ж, немає гарантій збереження такого робочого місця.

Безробітним, які захочуть відкрити власну справу, обіцяють кредити держбанків у розмірі до 50 тисяч гривень. Фонд з безробіття повністю компенсує відсоткові ставки за ними. При працевлаштуванні "довгострокового безробітного" (шукає роботу понад 120 днів) буде видано пільговий кредит на два роки. Однак цей кредит буде актуальним тільки для діючого бізнесу. Банки не дадуть кредит під початковий проект, адже запорукою має бути фінансовий актив або майно. А малий бізнес - вразлива сфера, яка несе у собі великі ризики. Бізнес відкрити легко, а закрити дуже складно - це займає до кількох років. А поки бізнес не закрито, то знову стати на облік у службу зайнятості неможливо.

В цілому, ініціативи Мінсоцполітики експерти називають стимулюючими лише державні витрати, а не зайнятість. Ці норми збільшать державні витрати без гарантії ефективного витрачання коштів.!zn

Читайте також:

Українкам нададуть можливість ділити декретну відпустку на частини

Мінсоцполітики готує штрафи для роботодавців

zn
zn
Мінсоцполітики витратило 100-мільйонний кредит, так і не запустивши електронну систему соцдопомоги

Третина батьків після декретної відпустки змушені шукати нову роботу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі