Топ Новини

Міносвіти пояснило відсутність імен Бандери і Шухевича у тестах ЗНО

25 січня 2013 в 11:42

У міністерстві Табачника підкреслили, що імен лідерів ОУН і УПА не було і в торішніх тестах. Але є кілька питань, де знання про них обов'язкове.

Степан Бандера, Роман Шухевич
Серед історичних персоналій у програмі ЗНО є Щорс, але немає Бандери

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту підтвердило, що імена Степана Бандери і Романа Шухевича відсутні в переліку персоналій у програмі тестів ЗНО-2013 з історії України.

При цьому у міністерстві, яке очолює Дмитро Табачник, підкреслили, що в торішніх тестових завданнях імена вищевказаних політичних діячів також були відсутні.

- Бандеру і Шухевича в тестах з історії України замінили на Щорса та П'ятакова

Як пояснили у прес-службі Міносвіти, тести ЗНО не передбачають перевірку знань абітурієнта про всі події та особистостей, які вивчаються у шкільній програмі.

Імена, зокрема, Степана Бандери і Романа Шухевича відсутні в переліку персоналій програми ЗНО 2013 з історії України. Однак для успішного проходженнязовнішнього незалежного оцінювання абітурієнт повинен знати про Степана Бандеру, Романа Шухевича та інших політичних діячів, вміти характеризувати їхню діяльність, визначати її етапи, встановлювати відповідність між діяльністю і певними політичними силами або обставинами, історичною епохою, оцінювати її вплив на хід історичних подій. Такі навички передбачені окремими темами програми ЗНО", - йдеться в повідомленні МОН.

Зокрема, відомство згадало про теми "Західноукраїнські землі (1921-1939 рр)" і "Україна під час Другої світової та Великої Вітчизняної війни (1939-1945 рр.)", які передбачають знання діяльності ОУН і УПА.

Окрім того, міністерство відзначило, що в усіх затверджених МОН навчальних програмах та підручниках з історії України відображені історія становлення й розвитку українського визвольного руху, його боротьба з тоталітарним режимом, діяльність Організації українських націоналістів і Української повстанської армії, передбачено вивчення історичних фігур Степана Бандери і Романа Шухевича.

Нагадаємо, раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що Міносвіти викреслио з переліку осіб, про яких потрібно знати, щоб пройти незалежне оцінювання з історії України в цьому році, імена Степана Бандери і Романа Шухевича. Їх замінили на Миколу Щорса і Юрія П'ятакова.

Читайте також:

Табачник пообіцяв "покращення" у зовнішньому незалежному оцінюванні

В Україні видали посібник для істориків, як обходити гострі кути

Табачника звинуватили у підробці законопроекту "Про вищу освіту"

Українські і російські вчені написали посібник з історії без Голодомору, УПА і Мазепи

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • козак 25 сентября, 15:07 український народ має знати всіх своїх отаманів, царство їм небесне і їх діла - добрі вони були чи погані. Щорс і П'ятаков мають бути поряд з Шухевичем і Бандерою - на пам'ять вони всі заслужити. кожен по своєму. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...