Топ Новини

Міносвіти перекрутило факти, пояснюючи відсутність у тестах Бандери і Шухевича

9 лютого 2013 в 10:41

У програмі завдань на зовнішнє незалежне оцінювання у 2012 році імена українських націоналістів були, а в цьому році - зникли.

Степан Бандера, Роман Шухевич
Серед історичних персоналій у програмі ЗНО є Щорс, але не має Бандери

Міністерство освіти викрили в дезінформації: імена Степана Бандери і Романа Шухевича у програмі тестів ЗНО на 2012 рік були присутні.

Раніше, коментуючи інформацію про вилучення імен Бандери і Шухевича з переліку персоналій для ЗНО, у прес-службі відомства заявили, що в торішніх тестових завданнях імена вищевказаних політичних діячів також були відсутні.

"Це перекручування фактів. У тестах їх дійсно не було, а в програмі, і, відповідно, в банку завдань - були. Просто не всі завдання із запасників потрапляють у тест", - розповів ZN.UA директор освітнього Центру моніторингу Павло Полянський.

Як з'ясувалося, підготовкою програми на цей рік займалася робоча група під керівництвом члена-кореспондента національної академії педагогічних наук, професора Олени Пометун.

Пометун, група розробила іншу програму, про що є відповідний протокол, підписаний і складений ще в серпні 2012 року. Всі документи були передані в Міносвіти і далі їх долею учасники групи не цікавилися.

"Ми бачили новий, виправлений варіант. Він з'явився ще в листопаді. Жодних заяв не робили, тому що до цього вже не маємо ніякого відношення", - пояснила Пометун.

Нагадаємо, в січні стало відомо, що Міністерство освіти і науки, молоді та спорту вилучило з переліку осіб, про які потрібно знати, щоб здати незалежне оцінювання з історії України в цьому році, імена лідера ОУН Степана Бандери і лідера УПА Романа Шухевича. Їх замінили на Миколу Щорса та Юрія П'ятакова.

Докладніше читайте в статті Оксани Онищенко "ЗНО LIVE" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Бандеру і Шухевича в тестах з історії України замінили на Щорса та П'ятакова

Табачник пообіцяв "покращення" у зовнішньому незалежному оцінюванні

В Україні видали посібник для істориків, як обходити гострі кути

Українські і російські вчені написали посібник з історії без Голодомору, УПА і Мазепи

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...