Міноборони займається прихованою здачею в оренду землі під виглядом "технічних майданчиків" - розслідування

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Міноборони займається прихованою здачею в оренду землі під виглядом "технічних майданчиків" - розслідування Перетяка цим розслідуванням офіційно звертається до ГПУ © Міноборони України
Географія орендного бізнесу військового відомства досить обширна - журналістам вдалося знайти 23 такі земельні ділянки загальною площею 38270 кв. м.

Офіційне джерело Фонду державного майна свідчить про те, що з листопада 2015-го по серпень 2016 р. квартирно-експлуатаційні служби МО України здали в приховану оренду (під виглядом технічних майданчиків) 23 земельні ділянки, що належать державі (територіальним громадам), загальною площею 38270 кв. м.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні Олега Перетяки, опублікованому в DT.UA.

За його інформацією, географія орендного бізнесу військового відомства досить обширна. Безумовними лідерами у цьому процесі є служби КЕУ у військових містечках Львова, Харкова, Житомира та Дніпропетровська.

инфо
инфо

"Чому військові "бізнесмени" здають в оренду тільки асфальтове покриття, яке не може бути об'єктом оренди, а не саму земельну ділянку, вартість якої несумірно вища за вартість технічного майданчика? Тут можуть бути два варіанти відповіді.

1 варіант. Земля, що належить державі (територіальній громаді), не є власністю Міністерства оборони. У цьому випадку військові чиновники, пропонуючи в оренду технічні майданчики, займаються прихованою орендою чужої землі і вчиняють звичайне шахрайство.

2 варіант. Військове відомство володіє земельними ділянками. Якщо посадовці в погонах здають в оренду технічні майданчики без урахування ринкової вартості землі, то вони займаються корупцією, використовуючи службове становище в корисливих цілях", - йдеться в статті.

"У будь-якому випадку такі дії повинні стати об'єктом уваги правоохоронних органів", - пише Перетяка.

"Залишається тільки здогадуватися, навіщо Міністерство оборони займається прихованою орендою землі під виглядом здачі в оренду так званих технічних майданчиків. Це - корупція чи шахрайство? На це запитання може відповісти Генеральна прокуратура, яка, відповідно до закону, повинна захищати інтереси суспільства і держави. Тому це журналістське розслідування - офіційне звернення до Генеральної прокуратури України", - підсумовує автор статті.

Читайте також: Прокуратура розслідує втрату посадовцями Міноборони майже 70 млн грн

Нагадаємо, квітневий тендер Міністерства оборони України на поставку 70 тис. т нафтопродуктів свідчить про те, що чиновники Міноборони неодноразово порушили закон, результатом чого стала переплата постачальнику понад 100 млн грн і менший обсяг палива в порівнянні з початковим. Про це статті для DT.UA пише експерт нафтового ринку Сергій Куюн.

Детальніше про схему читайте в статті Олега Перетяки "Оренда у військовому відомстві: корупція чи шахрайство?" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі