Міноборони буде заманювати контрактників в армію квартирами і безкоштовним навчанням

22 лютого 2013 в 10:02

Для залучення українців у контрактну армію Міністерство оборони готує цілу систему стимулів, серед яких: надання службового житла, безкоштовне навчання у вітчизняних вишах, а також, збільшення грошового утримання.

Міноборони поділився планами переведення збройних сил на контрактний принцип комплектування. В. о. начальника головного управління особового складу Генштабу Ігор Лисенко відзначив, що перехід на контрактний принцип комплектування є поетапним. На першому етапі до липня поточного року планується взяти на контрактну службу до 7 тис. осіб, на другому етапі, розрахованому до грудня 2013 року - близько 30 тис. осіб, і нарешті, на третьому і четвертому етапах в 2014 році - по 3 тис. осіб.

Військове відомство готове запропонувати контрактникам цілу систему стимулів, зокрема збільшення грошового утримання, забезпечення службовим житлом та надання права на безкоштовне заочне навчання у вітчизняних вишах. Знайти фінансування на всі ці заходи у Міноборони розраховують за рахунок реалізації нерухомого майна та подальшого скорочення армії, пише Комерсант-Україна.

Голова експертної ради Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Леонід Поляков вважає, що теоретично держава здатна забезпечити перехід на контрактну армію. "Проте відразу виникає кілька запитань, на які ніхто не дав відповіді. Наприклад, чи буде перехід на контракт здійснюватися тільки щодо збройних сил або ж він торкнеться всіх військових формувань? Як боротися з корупцією, яка може виникнути під час роботи з компаніями, залученими за системою аутсорсингу? І, нарешті, чи будуть окремо стимулювати людей, які несуть службу у віддалених точках країни? Якщо економіка почне працювати краще, то цим фахівцям слід підвищити зарплату, щоб не виникло плинності кадрів. І навпаки, якщо ситуація в економіці погіршиться, хто взагалі буде пропонувати ці стимули?"- пояснив Поляков.

Як повідомлялося, начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Володимир Замана, заявив, що Міноборони має намір востаннє провести призов на строкову службу в армію восени 2013 року.

Однак пізніше президент Віктор Янукович повідомив, що для ефективної реалізації завдання переходу на контрактну армію необхідно здійснити ряд заходів з підвищення конкурентоспроможності військової служби. "Вирішивши ці та ряд інших завдань, ми створимо умови для стовідсоткового комплектування армії військовослужбовцями за контрактом. Тому остаточне рішення про терміни переходу буде прийматися з урахуванням можливостей держави з виконання зазначених завдань", - сказав президент.

Нагадаємо, що в шостому пункті передвиборної програми Януковича в 2010 році було записано: "Гарантую перехід на контрактну армію з 2011 року".

Читайте також:

В Україні може з'явитися добровільна військова служба

Міноборони анонсувало останній призов в українську армію

Міноборони має намір в 2013 році призупинити призов на термінову службу

У Генштабі запланували через рік скасувати призов на військову службу

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...