Топ Новини

Міністр культури готовий посприяти знесенню пам'ятників Леніну

12 січня 2015 в 19:49

Пам'ятники діячам тоталітарного режиму не є об'єктами культурної спадщини. Тому під охорону з боку держави вони не підпадають, заявив Кириленко.

Ленин. Одесса
Кириленко дозволив зносити всі пам'ятники Леніну

Міністр культури України В'ячеслав Кириленко запевняє, що держава не буде протидіяти, а навпаки, буде всіляко сприяти громадським ініціативам, спрямованим на очищення України від реліктів тоталітарного минулого.

"Численні пам'ятники, бюсти й інші подібні пам'ятники одіозним діячам тоталітарного режиму, які до того ж відсутні в Державному реєстрі нерухомих пам'яток України, не є об'єктами культурної спадщини ні національного, ні місцевого значення. Тому під охорону з боку держави вони не підпадають", - сказав Кириленко.

Крім того, за словами Кириленка, Міністерство культури буде ініціювати виведення з Державного реєстру нерухомих пам'яток України всіх зазначених там пам'ятників, пов'язаних з комуністичними діячами.

Читайте також: Генпрокуратура звинуватила Клименка у розкраданні держмайна

За останній рік в Україні демонтували 504 пам'яток творцеві тоталітарної системи СРСР. За підрахунками Українського інституту національної пам'яті, на сьогодні в Україні залишається ще понад 1700 пам'ятників Леніну.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...