Метеорити, подібні до челябінського, падали і на території України

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Метеорити, подібні до челябінського, падали і на території України © kafanews.com
На території України також залишилися пам'ятки від "кам'яних гостей" з космосу - зокрема, у Вінницькій і Закарпатській областях.

На території України також є сліди від метеоритних бомбардувань, хоча падіння великих уламків космічних тіл - рідкісне явище.

Про це ZN.UA розповів завідувач відділом малих тіл Сонячної системи астрономічної обсерваторії Київського національного університету, кандидат фізико-математичних наук Валерій Клещонок, коментуючи падіння метеорита у Челябінській області РФ.

"Це не унікальний випадок в історії людства, такі події відбувалися неодноразово в різних місцях нашої планети, згадаємо, зокрема тунгуський метеорит, коли були пошкоджені сотні квадратних кілометрів земної поверхні, і єдине, що врятувало від катастрофи з численними жертвами - він упав у тайзі".

"На всіх тілах Сонячної системи є сліди від метеоритних бомбардувань. На території України також залишилися пам'ятки від "кам'яних гостей" з космосу. Є така пам'ятка неподалік від Вінниці, яка має назву Іллінецька астроблема, - після падіння метеорита, що трапилося, очевидно, кілька мільйонів років тому, утворився гігантський кратер діаметром у 5 км. У Закарпатській області поблизу села Тур'ї Ремети в 2001 році впав великий метеорит, який отримав однойменну назву з населеним пунктом, але великих уламків на землю не потрапило", - зазначив учений.

"Це було природне явище - результат потрапляння в земну атмосферу великого небесного тіла - метеорита, що вибухнув в атмосфері і розпався на велику кількість уламків, які й спричинили руйнування. Падіння великого метеорита - подія рідкісна і непередбачувана. Передбачити час і місце падіння неможливо", - додав він.

"На поверхні Землі є багато шрамів від падіння метеоритів, були й такі, які спричинили катастрофічні зміни клімату, вважається навіть, що вимирання динозаврів пов'язане з падінням великого метеорита. Падіння великих уламків космічних тіл - більш рідкісне явище, але, як показують астрономічні дослідження, час від часу наша планета зближується з будь-яким із них", - повідомив учений.

За його словами, міжнародне астрономічне співтовариство стежить за переміщенням астероїда Апофіс, який потенційно загрожує Землі, і готується до того, щоб, у разі, коли така загроза стане реальною, уникнути катастрофічних наслідків. З цією метою розробляються спеціальні технічні проекти.

Україна намагається включитися у міжнародні програми спостереження за космічними тілами, однак про масштабні проекти дослідження, коли автоматично працюють телескопи, - в цьому ми не можемо змагатися, - зазначив Клещонок.

Вранці у п'ятницю, 15 лютого, у Челябінській області було зафіксовано падіння уламків метеорита. В результаті вибуху космічного тіла постраждали більше 500 людей, вибухова хвиля повибивала скло в будинках і пошкодила автомобілі. !zn

Читайте також:

Метеоритна атака на Уралі: версії вчених і нові відео

Над Уралом вибухнув метеорит: в будинках вибито скло, понад 100 постраждалих

Жириновський оголосив, що метеорит, який впав на Уралі, є секретною американською зброєю

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі