Топ Новини

Мерія Сімферополя не дозволила меджлісу проводити традиційний траурний мітинг 18 травня

24 лютого 2013 в 18:28

У меджлісі впевнені, що влада прагне внести розкол у кримськотатарський народ і провокує конфлікт під час траурних заходів.

Всекрымский траурный митинг
Всекримський траурний мітинг в 2012 році

Виконком Сімферопольської міськради не дав дозволу меджлісу кримськотатарського народу на проведення 17 і 18 травня традиційних траурних заходів, присвячених пам'яті жертв депортації кримських татар. Про це йдеться в листі керуючого справами виконкому Сімферополя Олени Мацьковой на адресу народного депутата України, голови меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва.

Лист мерії Сімферополя було направлено у відповідь на повідомлення Джемільова про намір провести на площі Леніна ввечері 17 травня традиційну громадську акцію-реквієм "Запали в своєму серці вогонь", а 18 травня - Всекримський траурний мітинг, присвячених пам'яті жертв депортації кримськотатарського народу за участю 25-30 тисяч осіб.

У листі за підписом керуючого справами виконкому Сімферопольскої міськради Мацькової говориться, що заходи, присвячені пам'яті жертв депортації, є загальнокримськими, за участю органів влади, місцевого самоврядування та представників громадськості, а Рада міністрів АРК і виконком міськради Сімферополя щорічно затверджують заходи з підготовки та проведення Дня жертв депортації. У зв'язку з цим виконком пропонує Мустафі Джемілєву повернутися до розгляду його повідомлення про проведення заходів 17 і 18 травня "після здійснення необхідних організаційних заходів щодо взаємодії, в межах повноважень всіх зацікавлених органів виконавчої влади, правоохоронних служб, організаторів і учасників".

При цьому в листі управління справами мерії Сімферополя повідомляється, що поряд з повідомленням Джемілєва у виконком "раніше надійшли і прийняті до розгляду" інші документи на проведення на площі Леніна 18 травня заходів, присвячених Дню депортації.

За інформацією депутата ВР Криму Рефата Чубарова, повідомлення, яке нібито раніше надійшло в виконком і було прийнято до розгляду, було подано опозиційною меджлісу організацією "Міллі фірка", яка тісно співпрацює з владою і тому може отримати дозвіл на проведення траурних заходів на площі Леніна, які традиційно протягом більше 20 років проводить меджліс.

ZN.UA народний депутат України Мустафа Джемілєв висловив побоювання, що такими діями влада, прагнучи внести розкол у кримськотатарський народ, провокує конфлікт під час траурних заходів.

"Я кажу представникові президента в Криму Віктору Плакиді: "Як ви собі це уявляєте? Ось зібралися 18 травня на площі 25-30 тисяч кримських татар, а на балконі українського театру замість меджлісу - ці ваші конструктивні. Ви можете гарантувати, що народ їх не скине з цього балкона?" А він мені відповідає: ні, не можемо гарантувати, але така команда пішла, що я можу зробити?" - переказав свою розмову з представником президента Джемілєв.

Докладніше читайте в матеріалі Валентини Самар "Туварджи* Могильов і його вівці" у свіжому номері "Дзеркала тижня Україна".

Читайте також:

Могильов "зачищає" кримську владу від представників Меджлісу

Депутатів парламенту Криму шокували виступами кримськотатарською мовою (ВІДЕО)

Татари вимагають суду над Симоненко через герб України

Кримські татари затвердили національні прапор і гімн

 

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...