Менше половини українців підтримують пільги для абітурієнтів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Менше половини українців підтримують пільги для абітурієнтів Менше половини українців підтримують пільги для абітурієнтів © zp.comments.ua
Сьогодні за умовами прийому до внз до 25% місць (на розсуд вишу) віддають дітям-сиротам, інвалідам I і II групи, чорнобильцям, членам сімей шахтарів, дітям загиблих при виконанні службових обов'язків військових і працівників правоохоронних органів

За даними дослідження, лише 44% респондентів з тих, хто стикався з процесом вступу до вишу, згодні з існуючою системою пільг.

Вважають, що пільги при вступі мають бути замінені адресною соціальною допомогою 25% опитаних. За скасування всіляких пільг висловилися 20%, пише в статті для ZN.UA Оксана Онищенко.

Якщо пільги і залишати, то за можливість залишити їх для сиріт висловилися 73% респондентів, для чорнобильців - 23%, для малозабезпечених - 38%, для переможців олімпіад - 40%, для випускників сільських шкіл - 14%, для дітей з обмеженими фізичними можливостями - 40%, для медалістів - 24%, для дітей шахтарів - 9%.

Нарахування додаткових балів за навчання на підготовчих курсах підтримують 41% респондентів. Не згодні з такою нормою 40%. За те, щоб крім балів ЗНО при вступі враховувати середній бал атестата, висловилися 40%, проти - 20%. Вважають, що бал за атестат потрібно враховувати, але, при цьому, він повинен "важити" набагато менше, ніж ЗНО, 24%.

Нагадаємо, деякі експерти сходяться на тому, що пільги при вступі до ВНЗ, що існували ще з радянських часів, необхідно скасовувати тому, що пільги можуть мати студенти, які потребують соціального захисту, а не абітурієнти, а головним критерієм вступу мають бути знання.

Сьогодні, за умовами прийому, затвердженими Міністерством освіти, до 25% місць (на розсуд ву) віддають дітям-сиротам, інвалідам I і II групи, чорнобильцям, членам сімей шахтарів, дітям загиблих при виконанні службових обов'язків військових і працівників правоохоронних органів.

Далі в списку додаються медалісти-чорнобильці, учасники міжнародних олімпіад (якщо олімпіада проводилась з профільного для абітурієнта предмета) і ще трохи місць віддають тим, хто має цільове направлення (жителі сіл, які, по ідеї, вивчившись, повернуться працювати в рідні місця).

Розподіляючи бюджетні місця між найкращими абітурієнтами, виші зобов'язані частину з них віддати пільговикам. Єдина вимога до останніх - набрати хоча б мінімальний прохідний конкурсний бал. Тобто якщо у абітурієнта, не має за законом пільг, конкурсний бал - 350, а у пільговика - 250, студентом стане останній.

Дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" на тему "Ставлення населення України до зовнішнього незалежного тестування" проводилося з 2008 року по жовтень 2013 року в рамках реалізації освітніх проектів Альянсу USETI. У кожному з загальнонаціональних опитувань було опитано близько двох тисяч респондентів з усіх областей України, АР Крим, Києва та Севастополя. Вибірка опитування є репрезентативною за статтю, віком, освітою, регіоном проживання та типом поселення.

Подробиці читайте в статті Оксани Онищенко "Яка вступна кампанія нам потрібна" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

zn
zn
Пільги на етапі вступу у виші пропонують скасувати

Міносвіти переписало умови прийому до ВНЗ

zn
zn
Чи потрібні пільги при вступі?

Абітурієнтам хочуть урізати кількість ВНЗ для вступу

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі