Топ Новини

Медики повідомили про перетворення професійних захворювань на епідемію

15 квітня 2013 в 15:33

За статистикою 86% смертельних випадків пов'язані не з травмами на виробництві, а саме з професійними захворюваннями.

bolnica_mediki_reanimaciya_amosov.jpg
Прихована епідемія професійних захворювань триває
kmu.gov.ua

Поширеність професійних захворювань у світі вже досягла фактично масштабів епідемії. У зв'язку з цим заходи до Дня охорони праці (28 квітня) в цьому році будуть проводитися під гаслом боротьби з профзахворюваннями. Про це повідомив Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук.

"Нинішній день охорони праці, який відзначається за ініціативою Міжнародної організації праці 28 квітня, буде присвячений професійним захворюванням. Адже, за статистикою МОП, 86% смертельних випадків пов'язані не з травмами на виробництві, а саме з професійними захворюваннями. І масштаби цих хвороб дають підстави говорити, що нині триває прихована епідемія професійних захворювань", - сказав Савчук.

Окрім того, додав він, "поряд із традиційними хворобами з'являється чимало нових, про які ми дуже мало знаємо".

За словами директора Інституту медицини праці НАМН України Юрія Кундимева, цифри, якими оперує нині статистика, не відображають справжніх масштабів поширеності профзахворювань в Україні. "Це тільки айсберг, надводна частина, яку ми бачимо. Тому всі зусилля лікарів, роботодавців і фондів повинні бути зосереджені на тому, щоб ми знали дійсну картину, справжній рівень професійних захворювань. На жаль, цього поки що немає", - констатував він.

У зв'язку з цим головний редактор журналу "Промислова безпека" Андрій Галач зазначив, що в Україні щорічно реєструється на кілька порядків менше професійних захворювань, ніж, скажімо, у Швеції. "Хоча зрозуміло, що рівень безпеки праці у нас ще далекий від того, що у Швеції", - зазначив він.

Читайте також:

Богатирьова пообіцяла поліпшення здоров'я українців через п'ять років

Хворих на туберкульоз будуть госпіталізувати за рішенням суду

Епідемія ВІЛ в Україні переходить у нову фазу

Санепідемслужба може оштрафувати за спеку в офісі

За матеріалами: Укрінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...