Люди у воєнній зоні Донбасу заглиблюються у відчай - CNN

4 березня 2016 в 18:56

Експерти ООН розповідають про кошмарну фізичну, політичну і соціальну ізоляцію, від якої страждають люди на захоплених територіях Сходу України.

Донбасс
Експерти ООН кажуть, що люди в Донбасі у відчаї. Ілюстрація
@ukraineinvestigation
 Затяжна війна і політичний глухий кут на Сході України посилюють відчуття відчаю і ізоляції у мільйонів людей, які живуть у зоні бойових дій.

Про це повідомляє CNN з посиланням на експертів ООН і їхній звіт, який був опублікований в четвер. Хитке перемир'я щодня порушуються, а кількість загиблих мирних мешканців зростає.

"Там поширюється кошмарне відчуття фізичної, політичної, соціальної і економічної ізоляції і самотності. Так почувається близько трьох мільйонів людей, які щосили намагаються заробити собі на прожиття в зоні конфлікту. Є критична потреба у більшому захисті і підтримці", - сказав верховний комісар ООН з питань прав людини Зеїд Раад аль Хуссейн.

В звіті ООН вказано, що з 16 листопада 2015 до лютого 2016 року в Донбасі були зареєстровані 78 смертей мирних мешканців. Таким чином, кількість жертв війни зросла до 30 тисяч осіб, серед яких 9160 людей – були вбиті і ще 21 тисяча – поранені. Ці цифри включають українських солдатів і членів збройних угруповань.

Також експерти ООН звертають увагу на те, що люди, які живуть поблизу "лінії контакту" на території, захопленій проросійськими бойовиками, під загрозою порушення прав людини. Оскільки в так званих "ЛНР" і "ДНР" панує "повна відсутність закону, зафіксовані безпідставні затримки, тортури, а доступу до реальних механізмів правового захисту немає".

Директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер і директор ЦРУ Джон Бреннан під час виступу в Конгресі повідомили, що не бачать ознак відмови Москви від підтримки бойовиків в Донбасі.

У свою чергу, українська розвідка нещодавно повідомляла, що "сірий кардинал" Кремля Владислав Сурков приїжджав в Донбас для обговорення відновлення бойових дій. Також піднімалося питання про використання структур ФСБ Росії для дестабілізації ситуації в Харківській, Запорізькій та інших областях України.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...