Луценко розповів про суперництво між ГПУ і НАБУ

Поділитися
Луценко розповів про суперництво між ГПУ і НАБУ Генпрокурор визнав, що у його підлеглих репутація гірше, ніж у НАБУ
Прокуратура змушена передавати НАБУ виробництва, в яких фігурують понад 30 тисяч євро.

Генеральна прокуратура і Національне антикорупційне бюро є конкурентами в сфері боротьби з корупцією, заявив глава ГПУ Юрій Луценко в інтерв'ю німецькому виданню Bild, оприлюдненому в неділю, 2 квітня.

За словами генпрокурора, упіймавши "велику рибу", його підлеглі намагаються самостійно довести справу до суду, щоб отримати славу, яка їм належить". Тим не менше, прокуратура змушена передавати НАБУ провадження, де фігурують понад 30 тисяч євро корупційних грошей. Однак, за словами Луценка, НАБУ, де працюють 220 детективів, не витримало б навантаження, якщо б розслідувало всі відкриті прокуратурою, штат якої становить близько 10 тисяч осіб, справи про корупцію.

Він також зазначив, що детективи НАБУ отримують у рази більшу зарплату, ніж працівники прокуратури. Луценко також визнав, що у НАБУ, на відміну від ГПУ, хороша репутація.

Генпрокурор також повідомив, що в ГПУ і НАБУ разом узятих знаходяться 1,2 мільйона кримінальних проваджень. Луценко також позитивно відгукнувся про практику створення спільних слідчих і прокурорських груп НАБУ, ГПУ і САП.

Коментуючи скандал з призначенням аудиторів для НАБУ, генпрокурор зазначив, що в цьому питанні "занадто багато політики".

"НАБУ хоче, щоб вони були з їх рядів. Але президент і парламентська більшість вважають, що має йтися про нейтральних персон, не з числа антикорупційних чиновників. Так, контроль буде більш об'єктивним", – описав своє бачення ситуації глава ГПУ.

Нагадаємо, 16 березня, депутати Верховної Ради вкотре не змогли здійснити обрання члена комісії з незалежного аудиту НАБУ. Спробі винести дане питання на розгляд парламенту передувало проведене з порушенням регламенту засідання частини членів антикорупційного комітету від БПП, НФ та "Відродження". В ході засідання члени комітету рекомендували на розгляд парламенту дві кандидатури до призначення в комісію з проведення аудиту діяльності НАБУ (як рекомендованого комітетом за результатами конкурсу Роберта Сторча, так і Найджела Брауна, якого просувають фракціїї БПП і НФ).

Згодом народний депутат від БПП Мустафа Найєм повідомив, що президент України Петро Порошенко вирішив призначити Сторча аудитором НАБУ за своєю квотою.

Згідно із законом України "Про Національне антикорупційне бюро України", незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності НАБУ проводиться щорічно. Аудит проводить комісія, що складається з трьох членів. Президент України, Верховна Рада і Кабінет міністрів щорічно визначають по одному члену комісії.

Результати незалежного аудиту ефективності діяльності НАБУ можуть стати достатньою підставою для зміни керівництва Антикорупційного бюро.
Детальніше про скандал із обранням аудиторів НАБУ, а також про кампанію зі зриву другої хвилі е-декларування і нейтралізації антикорупціонерів, читайте в статті Валентини Самар "Полювання на мисливців" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі