Корупція в Україні, проти якої зібрався Майдан, досі нікуди не зникла – Washington Post

Поділитися
Корупція в Україні, проти якої зібрався Майдан, досі нікуди не зникла – Washington Post Корупція в Україні досі процвітає. Ілюстрація © Национальный антикоррупционный портал
Видання з посиланням на Пивоварського пише, що корумповані депутати блокують приватизацію держкомпанії, через які розкрадаються гроші.

З оздобленого деревом офісу в Києві на проспекті Перемоги Андрій Пивоварський, який раніше був топ-менеджером, а тепер став урядовим реформатором, за 300 доларів на місяць намагається керувати величезним міністерством, яке більше нагадує "холдинг".

Міністерство інфраструктури володіє близько 300 компаніями, серед яких залізниця, морські порти і автодороги. І велика частина серед них стали джерелом готівки для корумпованих бізнесменів зі зв'язками в українською парламенті. Пивоварський жаліється, що місяцями вони блокували його спроби оголосити приватизацію цих підприємств.

"Це для депутатів екзистенційне питання. Якщо державні компанії раптом зникнуть, якщо вони стануть приватними, тоді що лишиться їм? Вони не зможуть проводити схеми через них", - каже Пивоварський Washington Post.

Так званий "клановий капіталізм" був однією з причин, через які спалахнули протести на Майдані, що призвели до повалення корумпованого проросійського уряду Віктора Януковича в 2014 році. Минуло два роки, як прозахідних, націлений на реформи уряд при владі. Але корупція досі нікуди не поділася і посилює знову політичну кризу в Києві.

На кону мільярди доларів, більша частина яких викачана з державних підприємств. І сліди цієї корупції ведуть до бізнес-кіл президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Арсенія Яценюка.

Технократи, які увійшли до складу уряду для проведення прозахідних реформ, тепер втрачають віру. Пивоварський був одним з міністрів, які кілька місяців тому подали у відставку через неефективну боротьбу з корупцією і блокування реформ. Тоді президенту вдалося вмовити реформаторів повернутися. Однак поки що зрушень у ситуації не видно.

тим часом, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив про ліквідацію топ-корупції в Україні. Глава уряду закликав правоохоронні органи до безкомпромісної боротьби з корупцією.

Водночас, як відомо, саме прем'єр Яценюк лобіює інтереси олігархів Ігоря Коломойського і Ріната Ахметова. "Спонсори" Яценюка стали однією з причин, через яку прем'єр відмовився добровільно піти у відставку. Детальніше читайте у матеріалі Юлії Мостової "За ширмою" в тижневику "Дзеркало тижня Україна".

Західні партнери України висловлюють невдоволення темпами проведення реформ і недостатньо ефективною боротьбою з корупцією.

Зокрема, посол ЄС в Україні Ян Томбінський жорстко розкритикував прийнятий Верховною Радоюзакон про електронне декларування майна і доходів чиновників, який "не відповідає антикорупційним зобов'язанням, які взяло на себе керівництво України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі