Конституцію читали майже 50% українців

Поділитися
Конституцію читали майже 50% українців Напередодні 20-річчя Конституції України соціологи з'ясували рівень знання громадянами Основного закону © Андрій Товстиженко, DT.UA
Українці сумніваються, що зміни до Конституції потрібно виносити на референдум. Довіряють не собі, а експертам.

Майже половина українців (47%) стверджують, що читали Конституцію або стежили за обговоренням її положень в медіа, свідчать дані опитування GfK Ukraine.

При цьому, 54% опитаних принаймні щось чули про ініціативу внесення змін до Конституції, проте 61% з них вказали, що потребують додаткових пояснень запропонованих змін.

Українці найчастіше вважають, що зміни до Конституції повинні розроблятися спеціальним виборним органом, створеним безпосередньо для розробки конституційних змін (42%) або експертними організаціями громадянського суспільства (40%).

Відносна більшість (31%) опитаних відповіли, що опитування громадської думки - це найкращий спосіб залучити громаду до процесу розробки Конституції. Ще 18% вважають, що необхідно провести референдум по ключовим пунктам, а 14% - референдум по фінальному проекту Конституції.

Опитування GfK Ukraine проводилося в період з 29 березня по 17 квітня 2016 року серед 2000 чоловік методом особистого інтерв'ю вдома у респондента по всій Україні за винятком окупованих територій.

Читайте також: Конституційний суд заборонив обмежувати пенсії суддям сумою в 10740 грн

Згідно з даними опитування "Демократичних ініціатив" і КМІС, проведеного в грудні 2015 року, половина громадян України (50%) взагалі не читали текст Конституції. При цьому більшість населення (67%) вважає, що Конституцію необхідно змінювати, в тому числі 28% вважають це нагальним питанням, яке необхідно вирішувати негайно, а 39% вважають, що такі зміни потрібні, але не зараз, а тільки після стабілізації ситуації в країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі