Топ Новини

Конституційна асамблея запропонувала збільшити граничний вік суддів до 70 років

16 березня 2013 в 18:32

Проектом змін до Конституції пропонується підняти віковий ценз для зайняття посади судді з 25 до 30 років і вік перебування на посаді судді - з 65 до 70 років.

ВАСУ суд
Засідання ВАСУ за справі Власенко
maps.google.ru

Комісія з питань правосуддя Конституційної асамблеї підготувала законопроект змін у розділ "Правосуддя" Конституції України. Найближчим часом голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук направить цей проект у Венеціанську комісію для проведення відповідної експертизи.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Микола Оніщук, доктор юридичних наук, член Конституційної асамблеї, міністр юстиції України в 2007-2010 рр.

Як зазначає Оніщук, проектом пропонується підняти віковий ценз для зайняття посади судді - з 25 до 30 років (ч. 3 ст. 127 проекту) і вік перебування на посаді судді - з 65 до 70 років.

Автор вважає такі зміни недоцільними. "На наш погляд, завдання посилити вимоги до кандидатів на посаду судді цілком відповідало б підняттю для них вікового цензу до 28 років. Це, до речі, корелюється з пропонованою вимогою щодо наявності професійного стажу в п'ять років. Адже здобуття вищої юридичної освіти в Україні припадає на 22-23 роки", - зазначив він.

Крім того, Оніщук назвав малореалістичним належне виконання судових повноважень у віці 70 років при середньому навантаженні судді місцевого суду в 130-150 справ у місяць. "І це при тому, що вік виходу на пенсію в Україні для державних службовців сьогодні становить 62 роки, а середньостатистична тривалість життя дорівнює саме 70 років", - підкреслив член Конституційної асамблеї.

Докладніше читайте в матеріалі Миколи Оніщука "Чи забезпечать зміни до Конституції справедливе правосуддя в Україні?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Уряд запропонував витратити на охорону суддів 400 млн грн

Янукович упевнений, що українці підтримують його бажання змінити Конституцію

Українські суди за 2012 рік винесли 0,17% виправдувальних вироків

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • Володимир 16 марта, 22:43 Це не асамблея, а зборище продажних холуїв, які сплять і мріють якби допомогти зеку прийняти потрібну йому Конституцію, оскільки зібрати конституційну більшість в Раді він вже не може, а підлаштувати під себе Конституцію і далі хоче. От і зібрали масовку уродів. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...