Топ Новини

Конституційна асамблея забула включити положення про право обвинуваченого на суд присяжних

16 березня 2013 в 15:17

У проекті змін до Конституції було б доцільно закріпити право обвинуваченого на суд присяжних, впевнений колишній міністр юстиції Оніщук. Однак Конституційна асамблея цього не зробила.

sud_10_web.jpg
Право на суд присяжних повинно бути закріплено в Конституції

Комісія з питань правосуддя Конституційної асамблеї підготувала законопроект змін у розділ "Правосуддя" Конституції України. Найближчим часом голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук направить цей проект у Венеціанську комісію для проведення відповідної експертизи.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Микола Оніщук, доктор юридичних наук, член Конституційної асамблеї, міністр юстиції України в 2007-2010 рр.

"Надзвичайно важливим і таким, що не знайшло свого належного вирішення у проекті, є питання суду присяжних. Право на суд присяжних — це одна з фундаментальних конституційних гарантій захисту прав особи, що обвинувачується у скоєнні злочину. Через цей інститут реалізуються принципи безпосередньої участі народу у здійсненні правосуддя, незалежності суду та безсторонності суддів у винесенні вироку. Значення цього виду здійснення правосуддя надзвичайно актуальне для країн, де судові системи відчувають вплив політичних інституцій. Як відомо, Україна належить саме до таких країн", - пише член Конституційної асамблеї.

Як зазначає Оніщук, на жаль, проект не розвинув наявну конституційну норму щодо суду присяжних. "А значить, було б доцільно до ч. 3 ст. 129 проекту, в якій йдеться про основні засади судочинства, включити положення про право обвинуваченого на суд присяжних", - вважає він.

При цьому Оніщук наголошує, що суд присяжних як вид правосуддя за участю народу вже закріплений у законах України, зокрема в Кримінальному процесуальному кодексі.

Докладніше читайте в матеріалі Миколи Оніщука "Чи забезпечать зміни до Конституції справедливе правосуддя в Україні?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Оніщук запропонував у рамках конституційної реформи зосередитися на дооформленні правової системи

Тимошенко вимагає зробити перерву в суді до прийняття закону про суд присяжних

Янукович упевнений, що українці підтримують його бажання змінити Конституцію

Українські суди за 2012 рік винесли 0,17% виправдувальних вироків

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...