Київський патріархат буде боротися за свою автокефалію на Всесвітньому соборі

18 січня 2013 в 08:55

Патріарх Філарет закликав розглянути питання автокефалії УПЦ КП на Всесвітньому соборі. У РПЦ нагадали, що патріарх підданий анафемі.

cerkov_vera_krestniy_xod_religiya_136_Filaret.jpg
Філарет: невизнана УПЦ КП - одна з найбільших православних церков у світі
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Глава Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет (Денисенко) звернувся до голів помісних церков з проханням розглянути питання автокефалії УПЦ КП на майбутньому Вселенському соборі.

Патріарх Філарет підкреслив, що не визнана світовим православ'ям УПЦ КП є однією з найбільших православних церков світу, яка представляє близько 15 млн православних віруючих в Україні, об'єднаних у більш ніж 4,5 тис. громад і очолюваних 40 архієреями, пише "Коммерсант-Украина".

На думку глави УПЦ КП, представники цієї церкви обов'язково повинні взяти участь у підготовці собору і його роботі нарівні з членами інших православних церков.

Якщо ж питання автокефалії УПЦ КП і декількох інших церков, що також претендують на незалежність, не буде розглянуто на соборі, то "його проведення стає невиправданим", зазначив патріарх.

У свою чергу, представники Російської православної церкви (РПЦ) впевнені, що Вселенський собор ні за яких умов не буде розглядати питання автокефалії УПЦ КП.

"Жоден глава помісної церкви не буде вступати в переговори про будь-які церковні питання з так званим Київським патріархатом, бо його глава перебуває за межами церковного спілкування і підданий анафемі. В історії світового православ'я існували канонічні аномалії, але всі вони виникали на тлі складної історичної ситуації. Філарет ж пішов на розкол заради особистої влади, тому говорити про якесь визнання УПЦ КП не доводиться. Єдине, що з ним можна обговорювати, - це питання його особистого покаяння", - заявив секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

Вселенський собор - це вищі збори голів всіх православних церков, що вирішують церковно-політичні і догматичні питання, у тому числі і надання автокефалії. В останні роки ведеться підготовка до VIII Вселенського собору. Попередній собор відбувся ще в 787 році.

Читайте також:

Філарет переконаний, що Росія знищує українську мову, щоб знищити державу

Митрополит РПЦ вважає, що критики церкви діють за намовою диявола

Чотири патріархи підтвердили, що Україна - не канонічна територія РПЦ

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...