Топ Новини

Київрада має намір збільшити площу столиці на 2 тис га

21 лютого 2013 в 11:33

Київрада має намір винести на обговорення з керівництвом Київської області проект розширення меж столиці. Якщо не вдасться вирішити це питання, то столичні депутати будуть звертатися до парламенту.

Київська міська рада має намір збільшити територію Києва на 2 тис га за рахунок території Київської області і затвердити нові зовнішні межі столиці, повідомила секретар Київради Галина Герега.

"Посягання на територію Києва нашими сусідами змусило нас розробити такий проект, встановити зовнішній кордон Києва, і затвердити його територію", - заявила вона.

За її словами, Київ веде вже не один рік боротьбу з Київською областю щодо низки суперечних територій, зокрема, Біличанського лісу, прилеглого до селища Коцюбинське. "Як ми бачимо з практики, відстоювати це в судах, не маючи затверджених меж міста, практично неможливо", - сказала він.

Вона зазначила, що Київ має намір затвердити територію міста в розмірі 84 974 га, збільшивши територію столиці на понад 2 тис га за рахунок території Київської області. В той же час Київ має намір передати Київської області 659 га.

Герега нагадала, що питання про затвердження меж Києва обговорюється з 1994 року. "Ми розуміємо, що буде протистояння з їх (Київської області-ред.) сторони, проте у нас іншого шляху немає: ми будемо боротися за територію Києва і відстоювати права територіальної громади", - підкреслила вона.

За її словами, цей проект буде винесений на обговорення з керівництвом Київської області. Якщо не вдасться вирішити це питання, то Київ буде звертатися до Верховної Ради.

Нагадаємо, що на посаді градоначальника Омельченко також піднімав питання про розширення меж Києва. Він пропонував створити так званий Київський регіон, що складається зі столиці та частини земель семи прилеглих до Києва районів Київської області, розташованих на відстані 30-40 км.

Читайте також:

Чиновники роздають "елітну" землю під Києвом під виглядом пасовищ

Київська влада вирішила повністю заборонити будівництво в центрі столиці

Реконструкція Поштової площі в Києві вже викликала зсув

Три опозиційні партії висунуть єдину кандидатуру на посаду мера Києва

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...