Кількість ВНЗ зменшилось з 802 до 317, до кінця навчального року їх буде менше 300 - Квіт

28 січня 2015 в 01:57

Міністр освіти вважає, що неякісні вузи приречені на зникнення.

Сергей Квит
Міносвіти продовжує радикальне скорочення вузів

Міністр освіти України Сергій Квіт заявив, що в результаті набуття чинності нового закону "Про вищу освіту" вже скорочено кількість українських ВНЗ з 802 до 317, але Міносвіти планує продовжити радикальне скорочення вузів.

"До кінця навчального року їх стане набагато менше 300",- зазначив Квіт в інтерв'ю "Українській правді".

За його словами, неякісні вузи приречені на зникнення.

"Ситуація на ринку освітніх послуг не дасть жодної можливості університетам ухилятися від вирішення невідкладних завдань: яким чином найкраще організувати навчальний процес. Неякісний ВНЗ приречений на зникнення з освітнього поля України", - підкреслив міністр освіти.

Він також повідомив, що реформа забрала у міністерства функцію визначати блок обов'язкових дисциплін для всіх спеціальностей. Раніше такими були політологія, соціологія, фізичне виховання, українська мова, історія України, філософія, іноземна мова, безпека життєдіяльності та ін

"Тому тепер визначення переліку обов'язкових дисциплін – це прерогатива ВНЗ, зрештою, як і право студентів на вибір університету, програми в ньому та певних дисциплін в межах цієї програми", - зазначив Квіт.

Читайте також: Міністр освіти пообіцяв зберегти студентам стипендії

У статті Оптимізація мережі вишів: Армагеддону не буде ZN.UA писало, що процес оптимізації мережі вищих навчальних закладів - природний процес, покликаний підвищити якість вищої освіти і зупинити його профанацію.

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...