Топ Новини

Кабмін збирається залишити Україну у "зимовому" часі

17 січня 2013 в 07:43

Мінекономіки запропонувало відмовитися від щорічного переведення стрілок і цієї весни не переходити на "літній" час.

Часы, время
Досвід скасування переведення годинників у Росії виявився не дуже вдалим

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запропонувало скасувати перехід на літній і зимовий час.

Відповідний законопроект розміщено на сайті міністерства. Документом пропонується ввести на території України час другого часового поясу без щорічного переведення часових стрілок.

"Встановлення вищевказаного порядку обчислення часу спрямовано на забезпечення поліпшення стану здоров'я громадян, підвищення працездатності населення, зменшення кількості аварій", - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Зараз Україна живе в іншому часовому поясі (київський час) із щорічним переведенням стрілок годинника на годину вперед в останню неділю березня і на 1 годину назад в останню неділю жовтня.

Законопроект пропонує ввести новий порядок обчислення часу вже з 1 березня 2013 року. Таким чином, якщо він буде прийнятий, Україна залишиться жити в "зимовому" часі.

У Мінекономіки нагадали, що уряд схвалив даний законопроект ще рік тому. Однак після парламентських виборів і призначення нового Кабміну виникла необхідність його додаткового узгодження.

Нагадаємо, навесні 2011 року щорічне переведення стрілок скасувала Росія, залишивши час літніх часових поясів. Однак користь від нововведення виявилася сумнівною.

На початку січня 2013-го Міністерство промисловості і торгівлі РФ направило в уряд результати моніторингу реалізації закону, навівши економічне обґрунтування повернення переведення стрілок годинника навесні і восени.

На прес-конференції у кінці грудня президент Росії Володимир Путін визнав, що незадоволених цією зміною багато, і не виключив, що перехід на літній/зимовий час буде відновлено.

Перехід на літній час здійснюється у більшості розвинених країнах, зокрема у США і у всій Європі.

Читайте також:

Колесніченко пропонує встановити природний для України зимовий час

Білорусь відмовилася від зимового часу через Митний союз

У Росії скасували перехід на літній/зимовий час

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
3 коментаря
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...