Топ Новини

Історики виклали у вільному доступі 10 тис. документів про ОУН і УПА

19 березня 2013 в 16:30

Історія починається з джерел, і тепер вчені можуть зосередитися на фактах, а не на місяцях очікування дозволу від чиновників доступу до архіву.

УПА
Документи про борців за незалежність України з’явилися у вільному доступі

Львівський національний університет імені Івана Франка, Центр досліджень визвольного руху за участю Національного музею-меморіалу "Тюрма на Лонцького" представили результати трирічного спільного проекту "Електронний архів визвольного руху".

Як повідомляє прес–центр Центру досліджень визвольного руху, архів містить 10 тисяч раніше недоступних документів про історію ОУН і УПА. Електронні копії систематизовані тематично й хронологічно. Надалі архів буде поповнюватися документами про Україну у ХХ столітті, про структури визвольного руху, політичні репресії і діяльність нацистського і комуністичного тоталітарних режимів.

"Історія починається з джерел, - каже науковий керівник проекту Володимир Вятрович, - а електронний архів - це зручно: зайшов, знайшов, завантажив. Тепер можна зосередитися на фактах, а не на місяцях очікування дозволу доступу до архіву або пошуку серед приватних колекцій".

Розробники впевнені, що Е-архів avr.org.ua є відповіддю на виклики часу. "Коли світ переходить на відкриті електронні бази даних архівів, Україна не може приховувати інформацію про визвольний рух і політичні репресії за бажанням окремих чиновників. Якщо доступ до минулого обмежують чиновники, завдання істориків - не лише досліджувати, але і робити доступними первинні джерела", - підкреслив Вятрович.

Проект був реалізований з ініціативи ректора Львівського національного університету імені Івана Франка Івана Вакарчука.

Читайте також:

Суд остаточно визнав воїнів УПА борцями за незалежність України

У Львові хвилиною мовчання вшанували пам'ять жертв нацистського та комуністичного режимів

Захаров: У справі Забілого СБУ намагається обмежити доступ до розсекречених архівних документів

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...