Гуманітарна допомога для України застрягла на кордоні

Поділитися
Гуманітарна допомога для України застрягла на кордоні Бюрократичні зволікання призвели до затримок гуманітарних вантажів на українському кордоні © uzhinform.com
Через бюрократичні зволікання на українських митницях затримані вже близько 500 партій "гуманітарки" - різдвяні подарунки, одяг, меблі, іграшки.

На митниці затримано близько 500 партій вантажів, поставлених в Україну в якості гуманітарної допомоги.

Благодійні організації мають намір звернутися до Кабінету міністрів і президента з проханням розібратися у критичній ситуації, пише "Коммерсант-Украина".

У супровідних документах зазначено, що затримані товари - це в основному різдвяні подарунки, ліки, вживаний одяг і взуття, легкові автомобілі, а також харчові продукти. Проте поки немає рішення про визнання їх гуманітарною допомогою.

Сталося це через ліквідацію міжвідомчого органу, який привласнював товарам статус гуманітарної допомоги. Функції цього органу передані Міністерству соціальної політики, яке змушене погоджувати питання надання товарам такого статусу з вісьмома різними відомствами.

"При відправленні проектів наказів міністерство просить розглянути їх і погодити за один день. Але, на жаль, процедура узгодження затягується", - зізналися журналістам у департаменті.

Там повідомили, що розроблений проект наказу про правила взаємодії між органами в таких випадках, який зараз опрацьовується зацікавленими сторонами і Нацбанком.

Як пояснили одержувачі гуманітарної допомоги, при ввезенні на територію України гуманітарна допомога не обкладається податками і повинна проходити митне оформлення в першочерговому порядку. Безкоштовно подібний товар може зберігатися на митницях до чотирьох місяців. Потім одержувач протягом трьох місяців зобов'язаний оплачувати зберігання товару, а якщо після закінчення цього терміну доля вантажу не буде вирішена, митниця має право конфіскувати його.

У деяких благодійних організацій вже закінчується безкоштовний термін зберігання гуманітарної допомоги на складах.

Зі слів керівника товариства "Кам'янець-Подільський-Вісбаден" Раїси Павлюкович, після 6 квітня за 12 т вантажу з меблями, одягом, взуттям і багатофункціональними ліжками для хворих треба буде щодня платити близько 90 євро. "Але я його (вантаж) на ліцензійний склад Хмельницький везти не буду - у мене немає ні грошей, ні машини. Я не розумію, чому уряд заганяє нас у таку пастку", - розповіла вона.

У Донецькій області представники благодійної організації "Світло Воскресіння" вже з 1 березня повинні платити 77 євро щодня за 15 т вантажу з одягом, іграшками і велосипедами. "Ми вже винні 1600 євро, які заплатити не в змозі, оскільки у нас неприбуткова структура", - заявив керівник цієї організації Дмитро Дзюбань. !zn

Читайте також:

Держмитслужба: 85% митних декларацій оформляються за ціною угод

Королевська взялася за "десятирічку" щодо скорочення бідності

В американському агентстві USAID розгорівся скандал

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі