ГПУ встановила особи вбивць Небесної Сотні

Відео
Поділитися
ГПУ встановила особи вбивць Небесної Сотні Більшість підозрюваних переховуються від правосуддя
Слідчі направили до суду обвинувальний акт стосовно трьох "беркутівців".

Генеральна прокуратура України завершила досудове розслідування щодо трьох екс-бійців київської роти "Беркута", підозрюваних у вбивствах учасників Революції Гідності, і направила до Печерського районного суду Києва обвинувальні акти. Про це увечері 9 лютого повідомив прокурор управління спецрозслідувань ГПУ Роман Псюк в ефірі Hromadske.tv.

"На сьогодні прокуратура володіє достовірною інформацією, по тих випадках, коли кулі були знайдені в тілах загиблих, з яких одиниць зброї були ці кулі випущені", − сказав прокурор. Він також уточнив, що слідство ідентифікувало зброю. Більш того, прокуратурі відомо, за ким із бійців, згідно з відомчим наказам, були закріплені дані одиниці зброї.

"На даний момент встановлено 25 підозрюваних. 18 бійців спецроти "Беркут" і двоє командирів знаходяться в розшуку. П'ятеро "беркутівців" під арештом, справи двох розглядаються Святошинським судом, по трьох – справу закрито ", − уточнив Псюк.

Прокурор також розповів, що після розстрілів на Інститутській та Грушевського, зі складів київської роти "Беркута" пропали 24 автомати.

"12 з них вже повністю ідентифіковані, 11 – з високою долею ймовірності", − повідомив прокурор, коментуючи повідомлення ГПУ і СБУ про виявлення зброї, з якої вбивали евромайдановцев.

Читайте також: ГПУ встановила причетність Януковича до вбивств на Майдані – Шокін

У п'ятницю, 5 лютого, голова Служби безпеки України Василь Грицак і голова Генеральної прокуратури Віктор Шокін доповіли президенту Петрові Порошенку про виявлення та часткову ідентифікацію зброї, з якої вбивали "майданівців". Зокрема, були виявлені фрагменти 23 одиниць вогнепальної нарізної зброї. 12 з них вдалося ідентифікувати.

Нагадаємо, розслідування великої кількості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, призупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться у листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі щодо незаконного скасування конституційної реформи жодних підозр нікому не було оголошено.

Раніше адвокат Небесної Сотні Богдан Тітич стверджував, що перед бійцями "Беркута", які брали участь у розстрілі протестувальників у Києві 18-20 лютого, стояло завдання "убити якомога більше людей", тому їх дії слід кваліфікувати як терористичний акт.

Детальніше про ситуацію з розслідуванням злочинів проти Євромайдану читайте у статті Євгенії Закревської "Зворотний бік очевидності" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі