Топ Новини

Голова комісії суддів України порадив менше звертати уваги на рішення ЄСПЛ

15 березня 2013 в 14:45

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів вважає, що якщо питання врегульоване українськими законами, посилатися на Євросуд немає сенсу.

Правосудие, судьи
Громадяни України подають до ЄСПЛ сотні скарг

Українські судді при прийнятті рішень повинні менше посилатися на рішення Європейського суду з прав людини, заявив голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін.

"Що можна побачити в наших рішеннях? У нас можна побачити по чотири, п'ять посилань на рішення ЄСПЛ. Потрібно це робити, але потрібно робити тільки в тих випадках, коли це питання не врегульовано в національному законодавстві. А коли в нашій Конституції і в нашому законодавстві чудово врегульовано питання, не потрібно посилатися на рішення ЄСПЛ", - сказав Самсін під час форуму "Правосуддя в Україні: реалії та перспективи", передає ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, Україна перебуває у п'ятірці країн, з яких найбільше скарг надходить до ЄСПЛ.

Так, у середині січня українська держава за один день програла у Страсбурзі 211 справ. Сума компенсацій також виявилася рекордною - з бюджету буде виплачено понад 1,1 млн євро, що становить 11,7 млн грн за нинішнім курсом.

Одним з найбільш гучних рішень ЄСПЛ по Україні стало рішення на користь екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка - у липні 2012 року Євросуд визнав його арешт незаконним і зобов'язав державу виплатити Луценку 15 тис. євро компенсації моральної шкоди.

Крім того, зараз на розгляді ЄСПЛ знаходиться два позови екс-прем'єра Юлії Тимошенко, яку Печерський райсуд Києва засудив до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році.

Читайте також:

Україна не виконала 95% рішень Євросуду з прав людини

ЄС чекає від України виконання всіх рішень Євросуду

Україна лідирує за кількістю скарг до Європейського суду з прав людини

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...