Голова АТЦ розповів про "внутрішні війни" бойовиків і бунтівних польових командирів

23 січня в 09:29

В окупованому Донбасі панує атмосфера взаємної недовіри між російськими офіцерами та місцевими польовими командирами.

Боевики днр_2
Бойовики дедалі частіше влаштовують у збройні сутички між собою
Facebook/Gennadiy Dubovoy

Під виглядом протидії "казнокрадству" терористи в Донбасі влаштовують "внутрішні війни", борячись за керівні посади, доступ до фінансових потоків з РФ, встановлення контролю над постачанням енергоресурсів та російських "гуманітарних вантажів", а також за перерозподіл сфер впливу у тіньовому бізнесі.

Про це у розмові з DT.UA розповів керівник Антитерористичного центру при СБУ Віталій Маліков, зазначивши, що йдеться про конфлікти як всередині "владного середовища" — між ватажками та угрупованнями бойовиків, так і з представниками російських формувань, які іноді переростають у збройні сутички.

Читайте також: Бойовиків "ДНР" лякають чутками про "масштабний" наступ сил АТО при підтримці терористів ІДІЛ - ІС

"Загалом, на тимчасово окупованих територіях панує атмосфера взаємної недовіри між російськими офіцерами та місцевими польовими командирами. Незгодні з політикою керівництва "республік" члени незаконних збройних формувань, насамперед козачих підрозділів, відмовляються розформовуватися, входити до новостворених "корпусів" та "бригад", дезертирують і дедалі частіше вступають у збройні сутички з представниками "офіційної влади", - заявляє Маліков.

"Ви пам'ятаєте, мабуть, збройне зіткнення між бойовиками "7-ї ОМСБР 2-го армійського корпусу ЛНР" та працівниками "військової комендатури" з числа росіян у жовтні 2015 р. в Дебальцевому, коли загинуло шість терористів. Такі дії представників російських спецслужб призвели до чергового загострення протистояння між "козачим рухом" та очільником "ЛНР" Ігорем Плотницьким. Після заяв керівників "Всевеликого війська Донського" про необхідність повернення під контроль козаків більшості окупованих міст Луганської області у Стаханові та Первомайську було запроваджено "комендантську годину", а в Ровеньках — заарештовано ватажка козачого формування "Русь" Сергія Бондаренка", - наголошує він.

За інформацією керівника АТЦ, наразі загострюється конфлікт у селищі Озерянівка (передмістя Горлівки. — ред.), де співробітники ГРУ спільно з "силовиками" "ДНР" оточують бойовиків "загону спецпризначення "Троя", який звинуватив військове "керівництво республіки" у тотальній корупції та наявності кримінальних елементів в "органах влади".

"Більшість внутрішньополітичних конфліктів пов'язані насамперед із боротьбою керівників псевдореспублік за посади, доступ до фінансових ресурсів, а також із перерозподілом сфер впливу в тіньовому бізнесі на окупованих територіях. Наприклад, керівник "ДНР" Олександр Захарченко усуває із займаних посад нелояльних "міністрів" та посадовців своєї "адміністрації", які контролюють окремі незаконні збройні формування, оскільки прагне встановити контроль над усіма фінансовими потоками "республіки". Для цього використовуються "МДБ ДНР" та інші підконтрольні Захарченку "силові структури", що вдаються до перевірок, "силових акцій" та арештів непокірних бойовиків", - розповів Маліков.

За його словами, триває конфлікт між Захарченком і "секретарем Ради безпеки та оборони ДНР", екс-командиром бригади "Схід" Олександром Ходаковським, який хоче очолити псевдореспубліку.

"Для зменшення впливу Ходаковського Захарченко, під виглядом реорганізації, намагався зарахувати півтори тисячі бойовиків "11 полку" (колишня бригада "Схід". — ред.) до штату "МВС ДНР". Але після особистих консультацій Ходаковского з кураторами з Москви було прийнято рішення залишити "11-й полк" у складі "1-го армійського корпусу ДНР". Між бойовиками підконтрольних Захарченку підрозділів "1-го АК ДНР" та "полком Ходаковського" тривають постійні конфлікти. Для посилення контролю над ситуацією керівник "ДНР" сформував "окремий полк спецпризначення МО ДНР" та "батальйон "Легіон" МНС ДНР", які виконують лише його особисті накази", - каже Маліков.

Нагадаємо, як раныше писало DT.UA, після ліквідації козацького отамана Павла Дрьомова в "ЛНР" фактично не залишилося польових командирів, нелояльних "главі республіки" Ігорю Плотницькому.

Детальніше про соціальну, економічну, політичну та кримінальну ситуацію за лінією фронту читайте в інтерв'ю з Віталієм Маліковим у свіжому випуску "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Київ 10 °C
Курс валют
USD 25.13
EUR 28.07
Останні новини