Голосіївському лісу загрожує екологічна катастрофа через скандальне будівництво СБУ

21 лютого 2016 в 08:21

Посилене антропогенне навантаження на екосистеми Голосіївського лісу веде до скорочення популяцій рідкісних видів рослин.

потехина
Голосіївський ліс методично руйнується

Скандальне будівництво на замовлення СБУ кварталу з восьми 27-поверхових будинків на території військової частини Е6642 по вул. Полковника Потєхіна, 9 в Києві створює серйозні екологічні ризики для Голосіївського лісу.

Як пише Тетяна Силіна у статті для DT.UA, сьогодні Голосіївський ліс опинився, по суті, в кам'яному котлі: нові житлові комплекси наступають на нього з усіх боків - з проспекту Науки, з Феофанії, з Одеської площі і Експоцентру, і тепер ось нова атака - з вул. Потєхіна.

"Голосіївський ліс як цілісний лісовий масив поступово розбивається на окремі частини і методично знищується", - зазначає член ради "Спілки порятунку Голосієво" Світлана Корольонок.

За даними вчених, посилене антропогенне навантаження на екосистеми Голосіївського лісу призводить до скорочення і фрагментації популяцій всіх обстежених рідкісних видів рослин. Ліс знаменитий своїми 300-400-літніми дубами та липами, які є справжніми пам'ятками природи.

Читайте також: Надприбутки від "освяченого" СБУ будівництва в Голосіївському лісі можуть потекти в офшори

Нагадаємо, як писало раніше DT.UA, СБУ надала можливість будувати на державних землях оборони комерційне житло компаніям, чиї надприбутки від цієї угоди, швидше за все, потечуть на далекі острови.

Конкурс на грандіозне будівництво кварталу з восьми 27-поверхових будинків на замовлення спецслужби виграла компанія, про яку ніхто з опитаних авторитетних представників будівельної галузі нічого не чув, і чий статутний фонд не перевищує 50 тис. грн.

З 3 269 квартир, побудованих в житловому комплексі Bergen, тільки 327 планується віддати замовнику - СБУ, решта - призначені для комерційного продажу і вже активно розпродаються компанією "Фундамент Девелопмент", яка розмістила пункт продажу прямо біля будівництва і розвісила рекламні білборди Bergen по всьому Києву.

Детальніше про екологічні наслідки скандального будівництва в Голосіївському лісі в Києві читайте в статті Тетяни Силіної "Голосіївський котел-2" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...