Топ Новини

Глава УГКЦ запросив папу Франциска в Україну

15 березня 2013 в 12:24

Глава УГКЦ Святослав Шевчук повідомив, що цього року у нього буде кілька хороших можливостей провести зустріч з новим понтифіком.

папа римский
Папа римський Франциск
Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук повідомив, що направив новообраному папі Франциску запрошення в Україну.

"Я переконаний, що на нас чекає багато приємних подій, якими вони будуть, покаже час, але дійсно у своєму листі-вітанні, що я направив новообраному Папі іспанською мовою, я запрошую його в Україну. Зокрема, я йому повідомляю, що цього року ми святкуємо ювілей 1025-річчя Хрещення Русі-України і з цього приводу буде освячено наш кафедральний собор у Києві. Ми про цей собор багато з них говорили, у різних ситуаціях", - зазначив глава УГКЦ.

"Отже, запрошення я до нього направив і сподіваюся, що він його прийме. Але я думаю, що ми цього року матимемо кілька хороших можливостей спілкування з ним. Насамперед, 25 листопада ми будемо святкувати 25 років перенесення мощей святого Йосафата Кунцевича до базиліки апостола Петра. Коли це відбувалося в контексті II Ватиканського Собору, то сам Папа був присутній на цій події і з цього приводу ми хочемо здійснити паломництво нашого українського єпископату в Рим. Ми сподіваємося, що це також буде моментом зустрічі зі святішим отцем", - додав Святослав Шевчук.

Як відомо, новим Папою римським вперше став латиноамериканець - архієпископ Буенос-Айреса Хорхе Маріо Бергольо. Новообраний Папа римський Франциск добре знає ситуацію Української греко-католицької церкви і був вихованцем українського священика.

Після обрання нового Папи римського колишній глава УГКЦ кардинал Любомир Гузар в інтерв'ю заявив, що греко-католицька церква дозріла до патріархату. Він також додав, що є передумови вважати, що новий Папа римський Франциск розуміє потреби і можливості УГКЦ.

Читайте також:

Янукович сподівається, що Франциск сприятиме поглибленню міжрелігійного діалогу

Греко-католики сподіваються отримати при новому Папі римському свій патріархат

Новий Папа Римський був вихованцем священика УГКЦ

Минуле Папи Франциска викликало питання: ЗМІ пригадали йому зв'язку з військовою хунтою

За матеріалами: catholicnews.org.ua
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Миколай 15 марта, 14:38
    русин Сьогодні, 13:29 «Щоб відмежуватися від "третього Риму", всім православним України доцільно об'єднатися з УГКЦ.»
    Звичайно, в теорії це був би найкращий варіант. Але ж не можна забувати, що найчисельніша і найактивніша частина вірних православної Церкви - бабусі та й залишки дідусів вихованих радянською школою, комсомолом і партією ...
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • русин 15 марта, 13:29 Щоб відмежуватися від "третього Риму", всім православним України доцільно об'єднатися з УГКЦ. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...