Генпрокурор пояснив пропозицію президента позбавляти паспорта за подвійне громадянство

15 березня в 18:04

В Україні немає механізму позбавлення громадянства, незважаючи на пряму норму Конституції про заборону подвійного громадянства.

биометрический паспорт
Конституція передбачає можливість для громадян України мати лише одне громадянство
stroymart.com.ua
Верховна Рада повинна прийняти порядок позбавлення українського громадянства осіб, у яких є громадянство інших держав, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Чинне законодавство забороняє подвійне громадянство, але не передбачає механізму його позбавлення. Закон встановлює, що це може робити президент, але не встановлений механізм такої дії", - сказав Луценко журналістам у парламенті.

Він підкреслив, що українська Конституція передбачає можливість для громадян України мати лише одне громадянство.

"Так говорить Основний закон держави. Той, хто його свідомо порушує... повинен розуміти, що українське громадянство у нього заберуть", - сказав Луценко.

У ст. 4 Конституції йдеться: "В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом".

Читайте також: Подвійне громадянство: реальні чи вдавані загрози для безпеки України?

Раніше президент України Петро Порошенко вніс у Верховну Раду проект змін в закон "Про громадянство України". Як заявив представник президента у Верховній Раді, народний депутат з фракції БПП Артур Герасимов, проект закону встановлює, що особа, яка добровільно набула громадянство іноземної держави, буде вважатися підпадають під вимогу про припинення українського громадянства. Законопроект також пропонує уточнити підстави для втрати громадянства України. Однією з підстав для втрати громадянства України пропонується вважати відмову особи від паспорта іноземної держави після отримання громадянства України.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , DT.UA ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • John Smith 20 марта, 13:36
    John Smith Сегодня, 13:34 «Теперішня влада нічого щоб людям покращило життя не зробила окрім збідніннія в 5 разів. На Західній Україні після 1990 х половина населення якщо не більше змушена була тікати в країни Европи чи дальше хто зміг , щоб прокормити себе і свої сімї, які і на цей час живуть за ті гроші що рідні пересилають із за кордону. Сьогоднішня влада хоче у них та їхніх батьків громадянство України забрати . Хоча набули самі громадянство не по українській національний приналежності, самі приїхали хтось з Молдавії і тп. Крим проголосував чи сфабрикували вибори за анексію бути Росією -- тепер мають громадянство Росіі цей закон НЕ діятиме, мовляв не добровільно. Щось я не чув щоб звідти на територію України з Криму повертались , проте громадянствоУкраїни їм залишать по проекту цього закону. Відомо що росіянами той Крим був заселений і вони там майже більшість і залишивши за ними українську громадянство це буде підкріплена п’ята колона. . Чи ЛНР і ДНР може у них нехай заберуть громадянство Укр»
    Чи ЛНР і ДНР може у них нехай заберуть громадянство Україи які вбивали тисячі наших солдатів більшість яких із західної України? Те що робить влада теперішня – це злочин проти людяності і українського народу. Що виходить що українці із Західної України які залишились не так вражені голодоморами 33 і подальшою русифікацією будуть втрачати своє громадянство України. Замітьте сильніші особистості , які змогли вижити в еміграції в тяжких працях і які мають якийсь тепер статок - втратять громадянство а споконвічні росіяни які ніколи не бажали бачити Україну як самостійну державу залишать громадянство України. Щось цей закон пахне не тільки дискримінацією ай геноцидом проти української національності.
    Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • John Smith 20 марта, 13:34 Теперішня влада нічого щоб людям покращило життя не зробила окрім збідніннія в 5 разів. На Західній Україні після 1990 х половина населення якщо не більше змушена була тікати в країни Европи чи дальше хто зміг , щоб прокормити себе і свої сімї, які і на цей час живуть за ті гроші що рідні пересилають із за кордону. Сьогоднішня влада хоче у них та їхніх батьків громадянство України забрати . Хоча набули самі громадянство не по українській національний приналежності, самі приїхали хтось з Молдавії і тп. Крим проголосував чи сфабрикували вибори за анексію бути Росією -- тепер мають громадянство Росіі цей закон НЕ діятиме, мовляв не добровільно. Щось я не чув щоб звідти на територію України з Криму повертались , проте громадянствоУкраїни їм залишать по проекту цього закону. Відомо що росіянами той Крим був заселений і вони там майже більшість і залишивши за ними українську громадянство це буде підкріплена п’ята колона. . Чи ЛНР і ДНР може у них нехай заберуть громадянство Укр Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...