Генпрокуратура саботує притягнення суддів до кримінальної відповідальності - експерт

Поділитися
Генпрокуратура саботує притягнення суддів до кримінальної відповідальності - експерт ГПУ уникає перевірок суддів на склад кримінального злочину © atn.ua
На думку правозахисника, ГПУ має всі повноваження, щоб розслідувати злочини суддів по справах Евромайдана, проте шукає посередників, щоб допомогти суддям уникнути відповідальності.

Генпрокуратура звернулась до тимчасової спецкомісії (ТСК) з перевірки 197 суддів, які виносили рішення проти активістів Евромайдана, чим розписалася в саботажі притягнення суддів до відповідальності, так як зобов'язана особисто займатися розслідуванням кримінальними злочинами служителів Феміди.

Таку думку висловив заступник голови громадської комісії по розслідуванню і попередженню порушень прав людини в Україні Станіслав Батрин.

Читайте також: МОН просить суд підтримати скасування ліцензії внз Поплавського

На думку експерта, інспекція суддів комисією - не більше, ніж гра на публіку, яка продовжується з дня прийняття Закону "Про відновлення довіри до судової влади в Україні". Цей закон, вважає Батрин, свідомо спрямований на допомогу в уникненні суддями відповідальності. Створенням ТСК був введений непотрібний механізм притягнення суддів до відповідальності, кожен етап якого судді можуть оскаржити або блокувати (зверненням до Конститутцийного суду тощо), або в ході якого отримати "папірець" про те, що ТСК не бачить в діях порушень.

Більш того, комісія наділена виключно рекомендаційними повноваженнями. Її висновок надсилається до Вищої ради юстиції, де і приймається остаточне рішення з того чи іншого судді.

Нарешті, впевнений Батрин, рішення ТСК і Вищої ради юстиції не передбачають кримінальну відповідальність суддів. Максимум, що може загрожувати суддям - дисциплінарне стягнення.

Читайте також: Суд продовжив арешт екс-мера Слов'янська Штепи до 6 березня

У зв'язку з цим, прокуратура зобов'язана безпосередньо перевіряти суддів, а не звертатися до посередницького інституту, оскільки в діях 197 суддів, які приймали рішення про арешти людей без будь-яких доказів, є ознаки злочину, передбаченого ст. 375 КК України. Відповідні статті передбачають обмеження свобоы від двох до восьми років.

Закон про відновлення довіри до судової системи (що передбачає, люстрацію суддів) був прийнятий ще в квітні. У той же час, з'являються повідомлення, що судді мають можливість оскаржити люстрацію.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі