Гендиректор ЧАЕС: У листопаді ми повинні насунути "Арку" на четвертий енергоблок

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Гендиректор ЧАЕС: У листопаді ми повинні насунути "Арку" на четвертий енергоблок Будівництво "Арки" підходить до фіналу © Facebook/Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС»
Керівник Чорнобильської АЕС в інтерв'юDT.UA розповів про основні проекти, які реалізуються на станції.

Генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю DT.UA заявив, що згідно з планами, в листопаді 2016 р. на четвертий енергоблок повинні насунути "Арку".

"Що стосується проектів, які реалізовуються на об'єктах станції в рамках міжнародної технічної допомоги, то, безумовно, головний з них - це нова захисна споруда над четвертим зруйнованим енергоблоком, "Арка". Напевно, це найбільш унікальний і важкий проект. Необхідно побудувати нову захисну споруду, зібрати її вдалині від четвертого енергоблоку, обладнати всіма необхідними системами життєзабезпечення, а потім уже насунути на цей енергоблок. Ніхто ніколи у світі не переміщав конструкцію настільки величезної ваги!", - зазначив Грамоткін.

Читайте також: Президент звільнив від оподаткування міжнародну технічну допомогу на ЧАЕС

За його словами, найскладніше полягало в тому, щоб знайти рішення, яке б дозволило не обслуговувати ці металоконструкції протягом 100 років експлуатації "Арки".

"Фактично ми перебуваємо зараз у заключній фазі етапу створення безпечного конфайнмента, або "Арки", на якому одночасно реалізовуються два дуже складні проекти. Ми споруджуємо усередині об'єкта "Укриття" торцеві стіни, які вийдуть з об'єкта та забезпечать герметизацію "Арки", яку на нього насунуть. Також завершуємо роботи в самій "Арці" з монтажу інфраструктури та об'єктів технологічного корпусу з управління системами життєзабезпечення. Згідно з нашими планами, у листопаді 2016 р. ми повинні насунути "Арку" на четвертий енергоблок. Після насування "Арки" ми закінчимо другий етап перетворення "Укриття" на екологічно безпечну систему й перейдемо до його третього етапу - демонтажу нестабільних конструкцій і вилучення паливовмісних мас", - заявив гендиректор ЧАЕС.

"Сьогодні, через десять років, нам вдалося розвантажити реактори від ядерного палива, вивантажити басейни витримки, повністю звільнити від палива третій енергоблок. У найближчий місяць ми звільнимо перший і другий енергоблоки від пошкодженого ядерного палива, яке було напрацьоване в процесі експлуатації. Фактично ми вже зняли статус ядерної установки з третього енергоблоку, цього року знімемо такий статус з першого й другого енергоблоків. Усе наше паливо буде розміщене в сховище відпрацьованого ядерного палива мокрого типу. Зараз на станції активно йдуть демонтажні роботи в машинних залах, на допоміжному обладнанні. Виведено з експлуатації понад 70% обладнання й систем", - заявив він.

Нагадаємо, міністр охорони навколишнього середовища, будівництва та безпеки реакторів Німеччини Барбара Хендрікс повідомила про виділення Україні додаткової фінансової допомоги для подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

"Ми вже вклали близько 120 мільйонів євро. Крім цього, у найближчі роки ми інвестуємо ще 19 мільйонів євро в проект", - сказала Хендрікс в інтерв'ю газеті Nordwest-Zeitung.

Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі