Філарет відповів Кирилу з приводу 1025-річчя хрещення Русі: Вам зарано святкувати 7

17 березня 2013 в 13:50

Глава УПЦ КП пояснив, що свято має об'єднувати український народ: Якщо буде святкувати Москва, а Київ - я маю на увазі нашу церкву - не буде святкувати, то це буде поділ України на дві частини - те, що потрібно Москві: розділити Україну навіть у цьому.

cerkov_vera_krestniy_xod_religiya_137_Filaret.jpg
Філарет
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявляє, що 1025-річчя хрещення Русі - це в першу чергу свято для України і єдиним заходом, де він може зустрітися з патріархом московським Кирилом, буде святкування в палаці "Україна". Про це Він сказав в ефірі 5 каналу, коментуючи заяву Кирила про те, що він не буде брати участь у заходах на яких буде присутній глава УПЦ КП.

"По-перше, - це державно-церковне свято, і в святкуванні 1025-річчя братиме участь держава й церква в Україні. При чому і Московський патріархат, і Київський патріархат, та Греко-католицька церква, і Римо-католицька церква, та інші церкви будуть брати участь. Тому що це свято наше, українське. І це потрібно усвідомлювати, тому що мова йде про хрещення Київської Русі, не Московської. Москви в той час не було і тому їм зарано святкувати", - підкреслив предстоятель УПЦ КП.

"Ми домовилися, що це свято має об'єднувати український народ, а не роз'єднувати. А це означає, що ми повинні цю подію відсвяткувати всі разом, всі церкви, які мають відношення до хрещення. Якщо ж буде святкувати Москва, а Київ - я маю на увазі нашу церкву - не буде святкувати, то це буде поділ України на дві частини - те, що потрібно Москві: розділити Україну навіть у цьому питанні", - сказав він.

Філарет зазначив, що "ми поставили перед президентом питання, коли зустрічалися всі представники церков, що святкування має бути загальне". "Потім кожна церква у своїх храмах буде продовжувати своє святкування. І там ми можемо бути поділені: Московський патріархат буде святкувати у своїх храмах, Київський - у своїх, Греко-католицька церква - у своїх... Те, що пропонує патріарх Кирило, що він не буде зі мною зустрічатися... ми не будемо з ним зустрічатися на богослужінні, а в палаці "Україна" зустрінемося", - заявив предстоятель УПЦ КП.

Разом з тим він розповів, про що говорив би з патріархом Кирилом, якби їх зустріч відбулася. "Якщо б ця зустріч була, я б йому сказав: настав час стати на шлях правди - Україна незалежна держава, і в цій Україні згідно з православним віровченням, церковними канонами повинна бути автокефальна церква, помісна церква. Він це знає як богослов, і тому на цю дорогу треба стати, і треба налагоджувати добрі відносини між українською церквою і російською церквою. Не треба ставити завданням підпорядкувати українську церкву російській церкві, час вже минув", - зазначив Філарет.

Як повідомлялося раніше, попередньою датою святкування 1025-річчя Хрещення Русі призначено 26 липня. На урочистості планує прибути глава Російської православної церкви патріарх Кирил (Гундяєв), але він відмовляється бути там, де перебуватиме голова Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко).

"Для патріарха Кирила стало доброю традицією приїжджати в Київ у дні, коли церква відзначає Хрещення Русі. Не має наміру він відмовлятися від своїх планів і в цьому році. Але він однозначно не буде присутнім там, де з'явиться так званий патріарх Філарет", - пояснив секретар відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ з міжправославних відносин протоієрей Ігор Якимчук.

Читайте також:

Патріарх Кирил відмовився святкувати Хрещення Русі поряд з Філаретом

Путін чекає запрошення в Україну на святкування 1025-річчя Хрещення Русі

Київський патріархат буде боротися за свою автокефалію на Всесвітньому соборі

До 1025-річчя хрещення Русі в Києві закладуть храм з діорамою і купальнями

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
7 коментарів
 • Мирна.Крим. 3 августа, 22:12 Негоже Патріарху Московському Кирилу перешкоджати окормленню українських християн, перешкоджати УПЦ КП набути автокефалії. Це ж свідомо перешкоджати сповідатися й причащатися більше, як 13млн.віруючих з УПЦ КП і ігнорувати Українського Предстоятеля Філарета. Згадайте, що Москва 140 років не мала патріархата-автокефалії, потім правдами-неправдами забрала її у Києва. Зробили Київ митрополією. Народ турбує питання, чи не цуплять святі мощі Печерської Лаври? Поцупили ж років 10 тому святі мощі Іллі Муромця, потім під тиском повернули...Отакі-то гріхи наші... Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Мирна.Крим. 3 августа, 22:11 Негоже Патріарху Московському Кирилу перешкоджати окормленню українських християн, перешкоджати УПЦ КП набути автокефалії. Це ж свідомо перешкоджати сповідатися й причащатися більше, як 13млн.віруючих з УПЦ КП і ігнорувати Українського Предстоятеля Філарета. Згадайте, що Москва 140 років не мала патріархата-автокефалії, потім правдами-неправдами забрала її у Києва. Зробили Київ митрополією. Народ турбує питання, чи не цуплять святі мощі Печерської Лаври? Поцупили ж років 10 тому святі мощі Іллі Муромця, потім під тиском повернули...Отакі-то гріхи наші... Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • аліна 25 июля, 20:21
  Neaziat 17 березня, 16:29 «Гнати мосоковсько-улуського попа кирили в три чортяки з України. Досить курві руйнувати Соборну Україну. Вже набридлі мосоковсько-татарськи попи!»
  треба мати українську церкву
  Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Віктор 18 марта, 09:59 й Грецька церква в Україні-вони запрошують своїх священників-а не московських попів-ординців Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Віктор 18 марта, 09:48 Московський патріархат в Україні повинен мати такіж права як і Вірменська,Болгарська,Румунська,Грузинська церкви Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Gromoseka 17 марта, 19:29 Приємно здивований відповіддю відпоіддю партріарха Філарета Повністю підтримую Особливо сподобалось нагадування, що коли Київську Русь хрестили , на місці Москви медвідь лапу смоктав. Відповісти Цитувати Поскаржитись
 • Neaziat 17 марта, 16:29 Гнати мосоковсько-улуського попа кирили в три чортяки з України. Досить курві руйнувати Соборну Україну. Вже набридлі мосоковсько-татарськи попи! Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...