Експертиза з математичною точністю підтверджує алібі Савченко - ЗМІ

Поділитися
Експертиза з математичною точністю підтверджує алібі Савченко - ЗМІ Час зйомки був 8:36 ранку за Києвом.
Астроном по висоті Сонця визначила час, зафіксоване на відео з місця бою.

Просування у справі української льотчиці Надії Савченко стало можливим завдяки науковим розрахунками. 23 грудня у якості свідка з боку захисту виступила науковий співробітник Державного астрономічного інституту їм. П. К. Штернберга МДУ Ольга Вознякова. Астроном провела експертизу, яка підтверджує алібі Савченко, розповів адвокат Ілля Новіков в Twitter.

У якості свідчень враховувався кут нахилу земної осі у Північній півкулі поблизу літнього сонцестояння, висота і азимут світила, розмір і пропорції тіні від предметів. Експертиза проводилася за відеозаписами з місця бою, датованими на флешці "16 червня", відзначає РБК-Україна.

"Спеціаліст Возякова дійшла висновку, що реальний час зйомки - 17 червня 2014 року 8:36 ранку за київським часом. Решта були зроблені у той же день о 8:39, 9:38 за київським часом. Середня оцінка часу помилки - плюс-мінус 15 хвилин", - повідомляє "Медиазона".

"Прокурори заперечували проти залучення висновку спеціаліста - астронома Ольги Возякової з МДУ. Нібито не встановлено особу", - написав Новіков.

Захист розглядає експертизу, як доказ, що Савченко була взята в полон задовго до того, як загинули російські журналісти ВГТРК Ігор Корнелюк і Антон Волошин, в причетності до загибелі яких звинувачують українку.

У липні слідство прийшло до висновку, що по відеозаписах неможливо визначити, коли Надія потрапила в полон, так як таймер був збитий. Потім захист отримав попередні висновки експертизи у Києві.

Згідно з цими висновками, час створення файлів відеозапису було штучно змінено. Дані в структурі файлів дозволяють визначити черговість їх запису, а також час, через який один файл був записаний після іншого. За кутом падіння тіні на одному з кадрів експерти визначили час його запису. За таблицею співвідношення файлів експерти встановили, що Надія була в полоні вже опів на 11-туранку.

У свою чергу, присутній на суді адвокат Олександр Плахотнюк вимагає долучити до справи експертизу білінгу телефонів Надії Савченко, згідно з якими на час проведення обстрілу вона вже перебувала в полоні.

Суд над Савченко

22 вересня Донецький міський суд Ростовської області Росії почав розглядати по суті справу Савченко. Справу розглядає колегія з трьох суддів.

29 вересня Савченко дала свідчення в суді і повідомила, що в день обстрілу російських журналістів забирала поранених з українських блокпостів.

1 жовтня в Міністерстві юстиції РФ заявили про можливість розгляду питання екстрадиції Савченко в Україну після винесення їй вироку за умови надання гарантій, що засуджена продовжить відбувати покарання на батьківщині.

У Міністерстві юстиції України розцінили це як свідчення вже заготовленого обвинувального вироку, але пообіцяли, що українська влада зробить все, щоб повернути Савченко в Україну.

Надія Савченко

34-річна Надія Савченко воювала на сході України у складі добровольчого батальйону "Айдар" і в червні 2014 року потрапила в полон до проросійських бойовиків під містом Щастя Луганської області. Після цього її перевезли на територію РФ.

8 липня було опубліковано відео з допитом Савченко в РФ, Воронезькому СІЗО. 9 липня Савченко було офіційно пред'явлено звинувачення у пособництві у вбивстві. Савченко всі звинувачення відкидає. Українська сторона вимагає її звільнення.

У жовтні льотчиця була обрана депутатом Верховної Ради України від партії "Батьківщина", а 19 листопада Центрвиборчком зареєстрував її народним депутатом України.

26 січня 2015 року Савченко отримала дипломатичний імунітет від ПАРЄ, який зобов'язує Російську Федерацію звільнити її з ув'язнення.

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Слідчого комітету РФ, ФСБ і російської пенітенціарної служби, які незаконно затримали Савченко і сфальсифікували її справа. Українська спецслужба також передала адвокатам льотчиці докази її непричетність до злочину, в якому звинувачує російська сторона.

Савченко в знак протесту кілька разів проводила тривалі голодування, в останній раз - 17 грудня.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі