Топ Новини

"Досьє" на 1,5 мільйони студентів при Табачнику стало грубим порушенням їх прав - експерт

25 жовтня 2014 в 08:35

На думку експертів, необхідно, щоб всі дані, що дозволяють ідентифікувати конкретного учня, "осідали" на рівні навчального закладу.

student universit.jpg
"Досьє" на 1,5 мільйони студентів при Табачнику стало грубим порушенням їх прав

Єдина державна електронна база з питань освіти (ЄДЕБО) є яскравим прикладом некоректного зберігання особистої інформації.

Про це ZN.UA розповів Володимир Ковтунець, експерт Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (USETI).

"Функціонування ЄДЕБО при Табачникові — дуже грубе порушення конституційних прав. У цій базі було зібрано всі відомості про понад 1,5 млн студентів, а також про їхні родини мало не до дідуся-бабусі. І це бачили близько 5 тис. адміністраторів по всій Україні. Серед них могли бути люди з недобрими намірами", - підкреслив Ковтунець.

"Крім того, не треба забувати, що запис у базі даних — це не електронний документ, доки під ним немає відповідної сертифікації й електронного цифрового підпису", - додав він.

На думку експерта, необхідно, щоб усі дані, які дозволяють ідентифікувати конкретного учня, осідали на рівні навчального закладу. Нагору має подаватися тільки загальна статистика.

У зв'язку з цим експерти запропонували, щоб кожному громадянинові України при вході в освітню систему (тобто, грубо кажучи, з дитсадка) був наданий електронний ID. Як варіант — він може збігатися з ідентифікаційним кодом податкової

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" в статті Оксани Онищенко "У тилу Стратегії реформ".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...