Топ Новини

Дослідницький центр Януковича прийшов до висновку, що суспільство в Україні пасивне

19 квітня 2013 в 09:56

Відповідно до доповіді інституту стратегічних досліджень при президенті, акції протесту відбуваються "стихійно", і навіть ті, хто виходив на Майдан, "згодом заспокоювалися".

Вставай Украина
У 2012 році дослідники зафіксували 1500 протестних заходів
maps.google.ru

Національний інститут стратегічних досліджень при президенті відзначив низьку активність українського суспільства.

"Громадянське суспільство в Україні пасивне, тому що у людей малий досвід самовираження. Вони не розуміють, навіщо це потрібно, і не довіряють громадським активістам", - розповів виданню "Коммерсант-Украина" директор інституту Андрій Єрмолаєв.

Фахівці інституту представили доповідь, що досліджує громадянську активність у 2012 році. Згідно з нею, в Україні на 10 тис. населення припадає 17 неурядових організацій, що значно менше, ніж у країнах Євросоюзу. Наприклад, в Угорщині цей показник становить 46, у Хорватії - 55, в Естонії - 201.

Усього в Україні нарахували 130 тисяч неурядових організацій. Проте, за даними доповіді, системно працюють лише 8-9% з них.

У 2012 році автори звіту зафіксували 1500 протестних заходів. 17% з них мали "конфронтаційний", а 6% - "насильницький характер".

"Найбільшу громадську активність проявляли чорнобильці, підприємці, воїни-"афганці", захисники тварин, футбольні вболівальники і представники ЛГБТ-співтовариства", - наголошується у документі.

За словами Єрмолаєва, акції протесту в Україні відбуваються "стихійно і дієво".

"Як показав досвід 2004 року, навіть ті, хто виходив на Майдан, згодом заспокоювалися і не ставали активними учасниками суспільного життя", - зазначив він.

У звіті йдеться також про небажання місцевої влади співпрацювати з громадськими активістами.

Наприклад, програми фінансування неурядових організацій були затверджені всього у 22 з 27 регіонів, а після прийняття - скорочені до мінімуму.

Так, у Запорізькій області замість передбачених програмою 1,2 млн грн було виділено 30 тис грн, а у Кіровоградській області з 1,5 млн грн - 19 тис. грн. У бюджетах Києва, Черкаської, Тернопільської, Дніпропетровської областей в 2013 році кошти на ці цілі взагалі не передбачено.

Разом з тим голова всеукраїнської громадської організації "Інститут "Республіка" Володимир Чемерис стверджує, що дані доповіді "відрізняються від реального життя".

На його думку, громадянське суспільство в Україні досить активне.

"За неофіційними даними, в Україні в минулому році відбулося понад 230 тис. акцій, в яких в цілому взяли участь 95 млн громадян. Проблеми в основному полягають у спробах влади регулювати суспільство", - упевнений Чемерис.

Читайте також:

У МОЗ розповіли, що кожен третій українець потребує допомоги психіатра

Більше третини українців хотіли б народитися в іншій країні

На Заході дивуються, як при такій корупції в Україні ще є гроші в бюджеті

Опозиція оголосила про створення революційних комітетів на Львівщині

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
1 коментар
  • З дослідницького центру 20 апреля, 10:56 жоден із присутніх кореспондентів цю доповідь в очі не бачив. Перш ніж звинувачувати експертів інституту в поширенні неправдивих даних ви хоча б спромоглися подивится на іх джерела - це все переважно моніторинги громадських організацій. Щоб ви знали: інститут не веде власного нелегального підрахунку ані кількості неурядових організацій, ані протестних акцій. Більше того, серед співавторів доповіді є громадські експерти. Звичайно, у цьому переліку немає пана Чемериса, але ж він не єдиний представник організацій громадянського суспільства. Я вже не кажу про те, як це виявилося складно мотивувати громадські організації навіть на платній основі хоч щось написати про стан громадянського суспільства, доля якого їх наче дуже хвилює. Перш ніж опікуватися непрофесіоналізмом інших, почніть з себе. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...