Топ Новини

Допустимий рівень забруднення повітря у Києві перевищено у шість разів

28 лютого 2013 в 17:26

З 23 лютого у столиці спостерігається значне забруднення повітря діоксидом азоту. Ситуацію зі шкідливими викидами посилює безвітряна погода.

У Центральній геофізичній обсерваторії повідомляють, що з 23 лютого у Києві зберігаються умови, що сприяють сильному забрудненню повітря, зокрема, діоксидом азоту, джерелом якого є автотранспорт і підприємства. Вже 26 лютого рівень забруднення цією сполукою досяг 4-6 середньодобових гранично допустимих концентрацій (ГДК). Шкідливі речовини накопичуються у великій кількості через безвітряну погоду.

"З 23 лютого у Києві спостерігаються умови, що сприяють накопиченню і утриманню шкідливих домішок у приземному шарі повітря. 26 лютого, за даними постів спостереження, рівень забруднення діоксидом азоту досяг 4-6 середньодобових ГДК у районах: вул. Попудренка (6ПДК), Каунаська, Скляренка, бульвар Лесі Українки, проспектів Перемоги, Оболонського, Бессарабської площі (6ПДК), Московської площі", - сказано в повідомленні.

Ця ситуація, пояснюють в обсерваторії, обумовлена впливом антициклону, слабким вітром, нічними приземними інверсіями (інверсія - аномальний характер зміни будь-якого параметра в атмосфері повітря. За прогнозом Гідрометцентру, такі метеоумови в столиці збережуться до 1 березня.

Оксиди азоту, що випаровуються в атмосферу, небезпечні, оскільки здатні викликати кислотні дощі. Самі по собі оксиди азоту - токсичні речовини, які викликають подразнення слизових оболонок.

Двоокис азоту впливає переважно на дихальні шляхи і легені, викликає зміни складу крові, зокрема, зменшує вміст у ній гемоглобіну. Вплив на організм діоксиду азоту знижує опірність до захворювань і викликає кисневе голодування тканин, підсилює дію канцерогенних речовин і сприяє виникненню злоякісних новоутворень.

Нагадаємо, Україна - одна з шести країн Східного партнерства, де динаміка забруднення навколишнього середовища погіршується з року в рік. За даними Держслужби статистики, в 2011 році викиди шкідливих речовин в атмосферу склали близько 6,8 млн тонн. При цьому зі стаціонарних джерел забруднення надійшло 4,4 млн тонн, що на 5,9% більше показника 2010-го. На кожного жителя країни в 2011-му припадало 4,4 тонни викидів діоксиду вуглецю і 95,7 кг інших шкідливих викидів. Підприємства Києва за рік викинули в атмосферу 38,8 тонн забруднюючих речовин на 1 кв.км., що перевищио середній показник по країні у 5,5 разів. Лідерство за шкідливими викидами в атмосферу належить Донецькій області.

Читайте також:

Брудне повітря відбирає у жителів міст два роки життя

В Україні заборонять використання фосфатів у пральних порошках та миючих засобах

Екологи визнали Shell і Goldman Sachs найгіршими корпораціями року

У наступному році Україна має намір вивезти всі залишки високотоксичного меланжу в Росію

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...