Топ Новини

"Дніпропетровський терорист" заявив, що підривав урни через пенсійну реформу і дорогий газ

26 березня 2013 в 16:56

Віталій Федоряк стверджує, що пішов на злочин, щоб привернути увагу громадськості, у тому числі й міжнародної, до катастрофічної економічної ситуації в Україні.

Днепропетровские террористы
Суд над "дніпропетровськими терористами"
Один з обвинувачених у скоєнні серії вибухів у Дніпропетровську Віталій Федоряк заявив, що визнає свою провину у скоєнні терактів і розкаюється.

Про це він повідомив під час слухань справи в Індустріальному районному суді Дніпропетровська 26 березня.

У той же час Федоряк зазначив, що не несе відповідальності за вибух саморобного вибухового пристрою 16 листопада 2011 року в урні для сміття біля центрального універмагу у Дніпропетровську, в результаті якого загинув молодий дніпропетровський підприємець.

За словами обвинуваченого, за 20 хвилин до закладання вибухівки в урну він дізнався від свого спільника Віктора Сукачова, що той додав до вибухівки вражаючі елементи. "Я вирішив не встановлювати вибуховий пристрій, але вплинути на Сукачова не зміг", - сказав Федоряк.

Він заявив, що пішов на здійснення терактів разом з Сукачовим, щоб привернути увагу громадськості, в тому числі і міжнародної, до катастрофічної економічної ситуації в Україні.

Обвинувачений зазначив, що він незадоволений високою ціною на газ для населення і комунальних підприємств, пенсійною реформою і зростанням безробіття в Україні. Він підкреслив, що при цьому не керувався корисливими мотивами.

Федоряк під час судового допиту акцентував особливу увагу, що ніхто з його родичів не знав про його злочинну діяльність і не брав участі в ній.

Він підтвердив, що практично формально спілкується зі своїм братом, який працює у прокуратурі Дніпропетровської області, востаннє він бачився з братом на похороні їхнього батька 12 березня 2012 року.

Він також повідомив, що 22 березня йому дали побачення з сестрою, яка живе у Росії і працює у Федеральній службі виконання покарань. Обвинувачений також уточнив, що мало спілкується з сестрою.

Федоряк сказав, що первинна ідея "грабувати банки" виникла у Сукачова в кінці 2010 року. Згодом з'явилася інша ідея - влаштувати вибухи у супермаркетах для вимагання грошей у їхніх власників.

Перший саморобний вибуховий пристрій Федоряк і Сукачов виготовили у квітні 2011 року і протестували його на березі Дніпра у Дніпропетровську.

Федоряк зазначив, що Сукачов, якого він знає з 2000 року, був для нього авторитетом, він багато в чому слухався його.

Він також заявив, що ще з одним обвинуваченим у здійсненні терактів Левом Просвірніним він спілкувався "шапочно", з обвинуваченим Дмитром Ревою вперше зустрівся у СІЗО СБУ.

Програміст за професією Федоряк на суді підкреслив, що саме він запропонував Сукачову напряму звернутися до держави через спілкування з СБУ за допомогою SMS.

Федоряк зізнався, що весь час, починаючи з 2011 року, коли вперше був здійснений теракт, він чекав на "групу захоплення", проте "нас два роки правоохоронні органи ігнорували".

Він також зізнався, що вони самі виготовляли вибухові пристрої з аміачної селітри у нього вдома і на дачі у Сукачова. За його словами, спочатку спільники планували виготовляти вибухівку "напалм".

Також під час судового допиту Федоряк висловив припущення, що Сукачова хтось консультував для виготовлення вибухівки.

У той же час державний обвинувач на судовому процесі над "дніпропетровськими терористами" Олександр Гладкий заявив журналістам, що в матеріалах кримінальної справи немає жодної інформації про консультації третіх осіб при виготовленні вибухівки обвинуваченими.

Під час судового допиту Федоряк давав свідчення тихо і часом невиразно, внаслідок чого суддя Вікторія Гнатенко, а також сторона звинувачення робили йому зауваження і просили повторити деякі фрази.

Нагадаємо, 27 квітня 2012 року у центрі Дніпропетровська прогриміли чотири вибухи, в результаті яких постраждала 31 людина, у тому числі 10 дітей.

Були затримані Віктор Сукачов, Віталій Федоряк, Лев Просвірнін і Дмитро Рева, які підозрюються в організації ще трьох терактів, скоєних у жовтні-листопаді 2011 року у Дніпропетровську, Харкові та Запоріжжі.

Один з чотирьох підсудних у справі дніпропетровських теракти - Віталій Федоряк - раніше повністю визнав свою провину. Другий - Віктор Сукачов - визнав себе винним лише частково. Дмитро Рева продовжує наполягати на своїй невинності.

Читайте також:

"Дніпропетровським терористам" подали позови на 1,4 мільйона гривень

Головний обвинувачений у дніпропетровських терактах частково визнав свою провину

Один з обвинувачених у вибухах в Дніпропетровську є політологом і працював на БЮТ

За матеріалами: ukranews.com
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...