Чинна в Україні система підтримки сімей з дітьми є неефективною – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Чинна в Україні система підтримки сімей з дітьми є неефективною – експерт Україна витрачає на підтримку сімей з дітьми всього 0,7% ВВП © КМДА
Країна витрачає на підтримку пенсіонерів в сім разів більше, ніж на допомогу сім'ям з дітьми.

Чинна в Україні система захисту прав дітей не здатна ефективно реагувати на потреби дітей та їх сімей, заявила експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Мар'яна Онуфрик.

Як зазначає у своїй статті для DT.UA Алла Котляр, відповідну оцінку експерт озвучила на громадських слуханнях щодо захисту прав дітей 2 грудня. Говорячи про більш ефективні моделі підтримки дітей, вона звернулася до досвіду Польщі та Угорщини.

"Не можна говорити про державну допомогу дитині, не враховуючи при цьому сім'ю, - вважає експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Мар'яна Онуфрик. - Розуміючи важливість сім'ї, особливо в умовах демографічних викликів, багато країн ЄС збільшують держпідтримку. Наприклад, якщо в середньому в ЄС частина витрат на допомогу сім'ям із дітьми становить 2,5% від ВВП, то, скажімо, в Польщі - 3,4, в Угорщині - 4", – заявила вона.

Фахівець вказує на те, що в Польщі держава концентрується на працевлаштуванні батьків, а в Угорщині багатодітні сім'ї отримують значні податкові пільги і субсидії в 33 тисячі євро на купівлю власного житла.

Читайте також: На соцзахист «чорнобильців» виділять 12 мільярдів гривень

Тим часом .в Україні витрати на підтримку сімей з дітьми складають 1,7% ВВП. На підтримку пенсіонерів держава витрачає в сім разів більше. При цьому, податкові пільги для сімей з дітьми в Україні залежать від прожиткового мінімуму або мінімальної зарплати, не здатної забезпечити сім'ям нормальне життя.

Детальніше про гострих питаннях захисту прав дітей в Україні читайте у статті Алли Котляр "Клуб анонімних захисників прав дітей, або Бездіяльність = співучасть" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі