Держава обіцяє родичам загиблих в Донбасі 600 тисяч гривень

Поділитися
Держава обіцяє родичам загиблих в Донбасі 600 тисяч гривень Далеко не всі бійці можуть зібрати необхідні документи, а подекуди на пільги не вистачає грошей
Однак далеко не всі можуть скористатися цими пільгами, підкреслюються правозахисники.

Родина загиблого учасника бойових дій може розраховувати на держдопомогу у розмірі 500 прожиткових мінімумів або 609 тисяч гривень.

Про це розповів голова служби у справах ветеранів війни й учасників АТО Артур Дерев'янко, пише Радіо Свобода.

Бійцій, які стали інвалідами І групи, за його словами, отримають майже 305 тисяч гривень, ІІ групи - 244 тисяч гривень, ІІІ групи – 183 тисячі гривень.

Але, за словами Дерев'янко, багато постраждалих не отримують гроші за поранення саме тому, що самі не хочуть оформлювати інвалідність. Окрім того, стверджує він, певні виникають у тих бійців, батальйони яких не прикріплені до того чи іншого відома. Наприклад, це стосується 5-го та 9-го батальйонів "Правого Сектору", а також батальйону "ОУН".

Чиновник розповів, що учасники бойових дій також можуть розраховувати на низку пільг.

"Є статус учасника бойових дій, який передбачає 75% знижку на користування газом, житлом, безкоштовний проїзд в міському та приміському транспорті. Мають право 20% (знижки – ред.) на встановлення і 50% на користування телефоном. Ті. Хто користується рідким паливом або вугіллям у сільській місцевості – вони мають пільги на отримання таких видів палення. Один раз на два роки людина має право проїхати з одного населеного пункту до іншого за 50% знижкою туди і назад річковим, автомобільним, залізничним та авіаційним транспортом. Також на безкоштовне медичне обстеження", – розповів він.

Дерев'янко стверджує, що часто люди не можуть скористатись своїми законними пільгами і через незнання своїх прав, і через брак коштів на компенсацію підприємствам. Наразі, його словами з бюджету України і Резервного фонду хочуть виділити 745 мільйонів гривень на такі виплати, компенсації і пільги учасникам бойових дій і ветеранам війни.

Проте, за словами правозахисника Гельсінської спілки Максима Щербатюка, на практиці бійцям та їхнім родинам дуже складно скористатись допомогою держави. Чи не найбільша проблема – набути статусу учасника бойових дій та зібрати для цього відповідні документи.

"Є проблема в тому, що у тих людей, що приїжджають із зони АТО, цих документів дуже часто немає. А інформаційні запити в різні військові частини або до керівників підприємств не призводять до отримання інформації", – розповідає Щербатюк.

За словами правозахисника, ще одна проблема при оформленні статусу учасника – визначити які саме українські території вважаються територією проведення АТО. Хоча бойові дії тривають уже понад півроку, механізм надання допомоги від держави досі не налагоджено.

"Є достатньо кричущі випадки: звернулися жінки працівників МВС, які загинули в зоні АТО. Їх викликали в відповідний главк і попросили написати заяву про те, що їхній чоловіки померли при виконанні своїх зобов'язань по охороні громадського порядку. Вони підписали ці документи, і тут є проблема: є різниця між тим, коли людина гине під час виконання завдань по охороні громадського порядку, і у зоні АТО. Це і розмір відповідної допомоги, – у 6 разів відрізняється, це і відповідні пільги учасникам бойових дій", – розповів Щербаков.

Раніше повідомлялося, що статус учасника бойових дій отримали поки тільки загиблі бійці АТО. !zn

Радио Свобода

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі