Держава фінансує лише дві програми розвитку освіти із заявлених п'яти

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Держава фінансує лише дві програми розвитку освіти із заявлених п'яти Високий статистичний показник рівня забезпеченості навчальних закладів комп'ютерами не відображує реального стану речей
Озвучений Табачником високий статистичний показник рівня забезпеченості навчальних закладів комп'ютерами не відображає реального стану речей, оскільки 12% комп'ютерів несправні, понад 44% - морально і технічно застаріли.

Держава фінансує лише дві цільові програми розвитку освіти. Це випливає з відповіді Міністерства освіти і науки на запит профільного парламентського комітету щодо фінансування державних цільових програм за 2011-2013 роки, яка є в розпорядженні "Дзеркала тижня. Україна".

Якщо під час парламентських слухань на тему "Доступність і якість загальної середньої освіти: стан та шляхи покращення" міністр Дмитро Табачник заявив, що Міністерством було підготовлено та внесено на розгляд Кабінету міністрів... п'ять нових державних цільових програм: розвитку дошкільної освіти, підвищення якості природничо-математичної освіти, впровадження ІКТ у навчальний процес розвитку позашкільної та професійно-технічної освіти. Такої величезної кількості ініціатив в освіті... на рівні уряду ще ніколи не розглядалася за роки незалежності України", то у відповіді відомства на запит комітету Верховної Ради містяться дані про фінансування тільки двох програм: впровадження ІКТ "Сто відсотків" та "Шкільний автобус".

Крім того, у своїй доповіді міністр висловив упевненість, що "саме інформаційно-комунікаційні технології повинні вивести українську школу на нову освітню орбіту". За його словами, "ще п'ять років тому Україна замикала першу сотню країн з використання ІКТ у навчальному процесі. Сьогодні за оцінками світових експертів ми займаємо 62-е місце. Тільки в минулому році в школи було поставлено 2670 комп'ютерних класів".

Очевидно, посилаючись на світових експертів, він мав на увазі Рейтинг конкурентоспроможності. Але там немає критерію "використання ІКТ у навчальному процесі". Разом з тим за показником "Підключення шкіл до інтернету" Україна дійсно посіла 62-е місце, але в минулому році. У нинішньому році Україна погіршила свої показники - 70-е місце.

Більш того, у звіті Рахункової палати за 2012 рік зазначено, що високий статистичний показник рівня забезпеченості навчальних закладів комп'ютерами не відображає реального стану речей, оскільки 12% комп'ютерів несправні, понад 44% - "морально і технічно застаріли".

Докладніше читайте в матеріалі Оксани Онищенко ""Побєда" чи "Бєда"?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Панове чиновники, це не спам!

Без оголошення війни...

Дошкільні університети

чи Потрібні пільги при вступі?

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі