Топ Новини

Депутати перейменують 164 населених пункти в рамках декомунізації

1 лютого 2016 в 22:52

Пропозиції місцевого самоврядування підтримані Інститутом національної пам'яті.

коммунизм запрет коммунизма
На карті України з'являться Чорноморськ і Бахмут
aktiv.com.ua

Верховна Рада України перейменує

один район, чотири міста і 160 сіл і селищ у рамках виконання закону україни "Про засудження націонал-соціалістичного (нацистського) і комуністичного тоталітарних оежимов і заборону пропаганди їх символіки". Проект відповідної постанови внесений в парламент 1 лютого, повідомляє прес-служба Верховної Ради.

У пояснювальній записці уточнюється, що парламентський комітет з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув 165 пропозицій органів місцевого самоврядування про перейменування населених пунктів і районів у 17 областях країни.

Український інститут національної пам'яті підтримав пропозиції комітету.

зокрема, проект постанови передбачає перейменування Артемівська Донецької області в Бахмут, Артемівського району – в Бахмутський район, Дзержинська - −у Торецк, Красного Лиману - у Лиман.

Крім того, Іллічівськ Одеської області планується назвати Чорноморському.

Також проект передбачає перейменування трьох селищ міського типу, а також 157 українських сіл та селищ, втом числі, 41 − Харківській, 27 - в Донецькій, 24 - у Чернігівській, 20 - у Київській, 15 - у Кіровоградській, 9 - в Житомирській, 5 - у Запорізькій, 3 - у Луганській, Миколаївській і Черкаській областях, по 1 - у Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Одеській, Полтавській, Тернопільській та Херсонській.

Читайте також: В'ятрович розповів, як будуть називатися Дніпропетровськ та Кіровоград

21 травня вступив в силу пакет декомунізаційних законів.

На основі даних моніторингу Українського інституту національної пам'яті фахівці створили інтерактивну карту з 877 українських населених пунктів, які повинні бути перейменовані до 21 листопада.

23 вересня Артемівська міська рада ухвалила рішення про перейменування населеного пункту і повернення його історичної назви Бахмут.

16 жовтня депутати міської ради Дзержинська перейменували місто в Торецк.

13 листопада жителі Іллічівська вирішили перейменувати місто на Чорноморськ.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...