Цьогоріч українцям не слід очікувати покращень у системі екстреної медичної допомоги

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Цьогоріч українцям не слід очікувати покращень у системі екстреної медичної допомоги Іонов виступив проти урізання витрат на медицину
Те, що маємо сьогодні, - минуле століття, а не сучасна екстрена медицина.

Скупий бюджет нинішнього року нічого не покращить у системі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, заявив DT.UA голова Громадської ради при МОЗ лікар невідкладної допомоги Максим Іонов.

За його словами, оскільки ціна на ліки зростає, з їх постачанням постійно виникатимуть проблеми.

"Ми давно чекаємо створення оперативно-диспетчерських служб, які б ефективно працювали. Те, що маємо сьогодні, - минуле століття, а не сучасна екстрена медицина. Вона працює як додаток до сімейної медицини - перевозить хворих до лікарні. Ми не можемо працювати так, як у європейських країнах, де реанімаційні заходи можуть робити вже дорогою до клініки", - зазначив Іонов.

Читайте також: У МОЗ підтвердили спалах поліомієліту в Україні

"Всі звикли до того, що медики в Україні - це раби, які повинні мовчки працювати за таку зарплату, якої не вистачає навіть на одну особу, не те що на сім'ю з дітьми. У багатьох країнах мінімальна оплата праці за годину - 8 доларів. А скільки в нас?! Навіть муніципальні надбавки у січні-лютому знімають, залишаючи медиків на голодному пайку", - наголосив лікар.

За його словами, якщо скоротять медичні субвенції, у регіонах важко буде втриматися навіть на нинішньому рівні.

"Від колег я знаю про ті проблеми, які є у багатьох районах, - старі побиті машини, погані дороги, перебої з ліками. Гостро стоять і кадрові проблеми. На виклики до хворих дітей повинні їздити лікарі, а їх у бригадах усе менше. Через те, що педіатричну службу зруйнували, рівень медичної допомоги дітям значно впав. В охороні здоров'я склалася така атмосфера, що, куди не звертайся, у які дзвони не бий, - з боку управлінців повна байдужість і безвідповідальність. Економія бюджету, як би її не називали, це економія на нашому здоров'ї і житті", - констатує Іонов.

Нагадаємо, загальна сума, яку в цьому році планують витратити на систему охорони здоров'я становить майже 56,5 млрд грн., що значно менше від реальних потреб і навіть від того, що було закладено в бюджеті минулого року.

Детальніше про урізання витрат на медицину читайте у статті "Бюджет медицини в рік червоної Мавпи" Ольги Скрипник в свіжому випуску "Дзеркала тижня".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі