Топ Новини

Членам однієї сім'ї можуть заборонити працювати у силових структурах

25 січня 2013 в 08:57

Опозиція пропонує розширити область застосування заборони на займання посад особам, що перебувають у родинних зв'язках.

milicia_miliciyaa_6_znua.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Законопроект про внесення змін до закону "Про засади запобігання та протидії корупції" підготувала і внесла до Верховної ради народний депутат від Батьківщини Тетяна Слюз. Даний документ забороняє близьким родичам займати посади в міліції, прокуратурі, СБУ та судах, пише Коммерсант-Украина.

Автор документа пропонує Раді розширити область застосування заборони на займання посад особам, що перебувають у родинних зв'язках. "На посади в регіональних органах прокуратури, МВС, СБУ і суддів у межах однієї адміністративно-територіальної одиниці не можуть претендувати особи, якщо хоча б в одному з цих органів у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці працює близька йому особа",- йдеться в законопроекті.

"У системі правоохоронних і судових органів чинний закон про боротьбу з корупцією не виключає можливості впливу близьких родичів на прийняття рішень Це особливо помітно на рівні районів, коли в прокуратурі працює один родич, в міліції - інший, а в суді - третій. У більшості таких випадків на місцях виникають корупційні дії", - заявила Слюз. Зазначимо, згідно зі ст. 9 антикорупційного закону заборона на роботу близьких родичів діє тільки в межах одного відомства.

Зміни, на думку Слюз, повинні торкнутися і керівників Генпрокуратури, СБУ, МВС, а також голів їхніх структурних підрозділів. Ці особи, згідно з законопроектом, не зможуть мати близьких родичів хоча б в одному з цих органів у межах всій території України.

Заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віталій Ярема (Батьківщина) пропозицію Слюз підтримав. "Ідея цікава й потрібна. Мова йде не про те, щоб обмежити права людей, які досягли успіху в кар'єрі. Потрібно виключити випадки, коли "рука руку миє", і людині нікому поскаржитися на порушення своїх прав", - пояснив він.

У той же час, депутат від КПУ Олександр Голуб вважає, що законопроект утискає права людей на певні види професійної діяльності. "Якщо запропоновані зміни до закону будуть прийняті, то мені здається, буде доведено, що вони суперечать Конституції. Присутність родичів в тій чи іншій структурі має регулюватися, але в таких масштабах це навряд чи відбудеться", - сказав він.

Читайте також:

Європа не побачила значних результатів у боротьбі з корупцією в Україні

Європа поставила Україні "незадовільно" за боротьбу з корупцією

Теги Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...